| Iamnotme a întrebat:

Oare ce e cu mine? De ceva timp, ma enervez foarte repede. Nu ma pot controla. Daca cineva imi zice ceva ce nu imi convine, sau ma supara, ma enervez foarte rau! Am doar 15 ani... Dau funda la cine ma ajuta puppy dog eyes.

12 răspunsuri:
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai poti trece printr.o perioada de schimbare. atat fizica cat si psihica. este ceva normal pentru ca sincer si eu am avut.o si cam majoritatea o avem. nu ai de ce sa te sperii. cand simti ca te enervezi trebuie sa incerci sa eviti cum acele subiecte. sa cauti un remediu sa te calmezi sa te gandesti la altceva. incearca sa faci mai multa miscare de exemplu, poate fi si din cauza asta pentru ca prea multa energie adunata la un moment dat iti face rau. gandeste limpede, nu lua totul personal, priveste ceea ce te supara ca pe o gluma sau ca niste simple cuvinte. bafta happy

| Iamnotme explică (pentru Bogdan01234):

Deci am incercat de o mie de ori sa nu ma mai enervez, dar nu pot straight face.

| Bogdan01234 a răspuns (pentru Iamnotme):

Nu o lua ca pe un defect. lasa totul de la sine. daca treci printr-o perioada mai dificila nu inseamna ca asa vei ramane pentru tot restul vietii. ai doar 15 ani, mai sunt multe de invatat si mai ai mult de crescut. este o perioada ca fiecare alta, si toti le avem. fiecare varsta are ''piticii'' ei si la fiecare dintre noi se manifesta in diferite metode. eu zic sa incerci sa nu mai bagi in seama pur si simplu. sa ti se rupa pe romaneste happy macar pana iti mai revii.

| Iamnotme explică (pentru Bogdan01234):

Multumesc de sfaturi happy. O sa incerc sa tin cont de ele :*

| Bogdan01234 a răspuns (pentru Iamnotme):

Nu ai pentru ce. de aceea exista acest site la urma urmei big grin bafta happy

| Iamnotme explică (pentru Bogdan01234):

Nu imi dai te rog id`ul tau big grin...desigur, daca nu te deranjeaza happy. Mi se pare k esti chiar de treaba :*happy

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tragi adanc aer in piept, numeri pana la 10 - in mod normal! - sau 20, deca e mai grav, si abia apoi, dupa ce in timpul asta ai judecat si inteles ce si cum, raspunzi cu ton calm si voce joasa - daca vrei sa fi respectata si apreciata!

| Iamnotme explică (pentru PsihoSex):

Ok. Mersi happy... Daca ai id de mess, nu ma adaugi te rog in lista? Id-ul este putin mai sus happy. Desigur, daca vrei. Am vazut cateva dintre raspunsurile tale, si chiar am nevoie sa vorbesc cu o persoana ca tine...

| ioana_3915 a răspuns:

Da stiu cum este happy si eu am tendinta sa ma enervez si sa tip pe ceilalti si dupa aceea imi pare rau dar am invatat ca trebuie sa ma controlez. Inchide ochii si incearca sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti la nimic happy

| Iamnotme explică:

Uite...iti dau un id de al meu pe care nu prea intru.sa ma adaugi te rog in lista happy : crazygirldeea14@yahoo.com :*

| MishuD a răspuns:

Se numeste adolescenta si se intampla tuturor.
Incearca, inainte sa te enervezi, sa te pui in locul persoanei care te supara si sa-i acorzi prezumtia de nevinovatie inainte sa explodezi de nervi. Se poate uneori sa nu ai dreptate sau sa iti faci o parere gresita.
Si oricum, chiar daca ai dreptate nu merita sa iti iesi din fire. Iti faci mai mult rau decat bine.
Oricum, ideea este sa incerci sa ii intelegi mai bine pe cei din jur si in acelasi timp sa te cunosti pe tine.

| danielutzadany a răspuns:

Esti in perioda pubertatii.Ai avut pubertate?