| Alexandra12798356 a întrebat:

Sa zicem ca X este o prietena de-a mea iar Y cealalta. Vreau sa ma ajutati sa aleg:
X este populara si fitoasa dar tin la ea
Y, insa nu este. dar ma minte mereu. o intreb daca tine la X si zice ca nu.peste doua ore zice ca e mult prea de treba si chestii[cand imi amintesc de asta(care se intampla aproape in fiecare zi)imi vine sa plang pentru ca tin extraordinar de mult la Y si nu stiu daca si ea la mine...]
Eu ies intr-un loc unde iese si Y si de cateva zile a inceput sa iasa si X.si Y, atunci cand zice ca nu iese, ii zic ca ies cu X si se supara.cred ca Y e prietena cu mine doar ca nu are cu cine.
Dar X ma face sa ma sint mare si matura si am doar 12 ani, iar Y nu
De cateva zile in coace ma gandesc sa raman prietene doar cu una din ele. dar nu stiu cu cine, si cum nu mai am cui sa ii cer ajutor, va rog pe voi.Va multumesc anticipat(Funda, vot si ce mai vreti, doar va rog ajutati-ma pentru ca simt ca nu mai rezist)

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o alegi pe Y.pentru ca se poate rezolva treaba cu mintitul si nu este nimic rau daca nu te face sa te simti matura.sa zicem ca tu o parasesti pe Y si ramai cu X.X daca te face sa te simti pea matura nu este bine pentru ca dupa gandesti allfel si probabil parintii tai o sa iti interzica sa mai vorbesti cu ea.plus ca este si fitoasa(cum ai zis tu).
revenind la Y,ii poti spune:,, te rog ca de acum in colo sa fii deschisa cu mine ca sa fim niste prietene adevarate. daca vrei sa iesi cu X si nu cu mine, nu ma supara doar zi-mi! si cand eu ma ies cu X nu te supara pentru ca nu pot iesi numai cu tine in oras".
Succes!

| NoNameJunior a răspuns (pentru NoNameJunior):

*gandesti altfel.scuze.

6 răspunsuri:
| ѕოiℓε_8457 a răspuns:

Pai alege.o pe care crezi tuu`.de care ai mai mult nevoie.si eu am avut o problema la fe exact asa ca Y era bogata si X era de treaba si ma facea sa ma simt matura.dar dupa ce m.am imprietenit mai bine cu Y am constatat ca era mult mai de treaba decat X.eu as zice sa o alegi pe Y.dar alegi pe cine consideri tuu big grin

| Alexandra12798356 explică:

X este fitoasa, nu Y

| Alexandra12798356 explică:

Sunteti extraordnare:*. mersi, dar mai astept raspunsuri ca sa vad care este cel mai bun.dar imi place le nebunie ce ati raspruns.Mai ales tu, annete!:*

| NoNameJunior a răspuns (pentru Alexandra12798356):

Ma bucur ca ti-a placut raspunsul meu!

| AndreeaCojo a răspuns:

Pai, algerea pe care o vei face trebuie sa fie in favoarea ta:
1. ziceai ca Y e fitoasa, deci are bani si e si populara, deci poti sa te folosesti de ea, dar nu o lasa sa te calce in picioare
2. iar X doar te face sa te simti matura
3. si la Y nu incerca sa faci prea mult pe desteapta, dar nici pe proasta sa ii dai ei satisfacere ca e mai desteapta.
4. deci mai bine alegi Y