| Asdffd a întrebat:

Am mai pus 2 intrebari de genul acesta.Si am vazut raspunsurile.Acum mai pun inca odata intrebarea.
Cum imi conving parintii sa ma lase in Mall cu 2 colege.Pe care ei le cunosc.
Taicamiu nu ma lasa si zice ca cica incep sa "vagabondez". In fineoh go on. A iesi in Mall nu inseamna asta.
Maicamea nu ma lasa pentru ca ii este frica.
Dar nu stiu ce tot atata"frica". De la mine de acasa fac 15 minute pana la Mall.Deci e aproaape.
Am 12 ani ce tot atata! Vreau sa ies si sa ma distrez.
Sigur voi veti spune ca sunt prea mica. Dar eu nu fumez si nici nu beau.
Si nici nu ma voi atinge in viata mea de tigari si bautura.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Parintii tai te cunosc f. bine : stiu ce traznai iti "clocesc"in minte! --- insasi preferinta ta pentru nimic-ul "TraficantaDeSentimenteRoz " tradeaza, aici pe TPU, o fetita nebunatica si foarte temperamentala. Deci, nu te mai strofoca sa-ti convingi parintii --- decizia lor a fost luata "in cunostinta de cauza "!

| Ramonaaaa a răspuns:

Ce este cu numele asta pe tine aaaa waiting?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mda,sunt prea drastici.Dar si eu pe atunci foarte rar ieseam,aceeasi problema, frica...
Spunele si tu ca a venit vacanta si ca vrei sa iesi din starea asta, prea multa scoala...Cu timpul nu o sa mai fie asa drastici...

| Kesha1428 a răspuns:

Pai ii zici tatalui tau:tata,a iesii in mall nu inseana a vagabonzii,inseamna a te distra, in + nu o sa ies des, o data la 2saptamani.Iar mamei:Mama,ai sa vezi ca nu o sa patetsc nimic,cum nici colegele mele nu au patit nimic nici eu nu matesc in +parintii lor le lasa,pe mine de ce nu ma lasati? i daca nu vor sa te lase,o zii intreaga stai suparata,nu faci nu vorbesti nimic\cu nimen(din familie)Sunt severi, dar in cele din urma o sa treaca!winking
Daca nu vor nici cum:fugi la mall pe furis laughing
DA-mi si mie Id-ul tau, am tot 12 ani big grin happywinking

| Veverita a răspuns:

Pai nu esti mica.nu stiu ce e cu parintii tai. zici ca ai merge in bordel.doar mergi in mall ce puii mei? nu stiu cum ai putea sa ii convingi.si mama e mai comunista dar totusi in mall ma lasa cand vreau sa merg

| Catherine a răspuns:

...da trebuie neaparat sa ii intrebi laughing? sau le zici ca iesi putin afara si u fugi la mall, nu iti iei telefonul cu tine.winkingsa nu te streseze! odata poti sa incerci, dar a doua oara a sa nu te prinda laughinglaughingSucces!

| Kiddadx a răspuns:

Parintii tai au grija de tine.Si pe mine la inceput nu m'au lasa.Mai intai ca sa fie sigur cu cine merge incearca sa le faci cunostiinta cu colegele tale.Sa vada ca intr-adevar sunteti ''cuminti''.[ poti sa le chemi la tine, sau sa doarma la tine] sa observe ca nu faceti prostii. Eu asa cred ca o sa te lase. mai ales daca le faci cunostiinta. De obicei ca sa te lasa si data viitoare sa rasp. la tel daca te suna si sa vii acasa la ora stabilita. asa, probabil te va lasa si data viitoare daca nu faci astea 2 lucruri risti sa nu te mai lese.tongue Succes

| Paulikap a răspuns:

Probabil cred ca esti prea mica...happy