| XNX21 a întrebat:

M-am uitat peste pozele iubitei mele. Si am dat peste pozele cu ea si foști iei iubiți, cand se pupa etc.
Cand le-am văzut m-am simțit nașpa, ea mi-a zis ca nu avea de ce sa le șteargă, și m-a intrebat daca m-am suparat sa-i spun, si am zis ca nu m-am supărat, si a zis ea sa nu ma supar ca sunt din trecut si ca acum numai pe mine ma iubeste. Si a mai zis ca daca le are nu inseamna ca inca simte ceva pentru ei sau asa.Mi-a zis tot despre fiecare si cat a stat si cine s-a despărțit de cine.
Voi ce credeti, vi se pare normal sa aiba inca pozele cu foști iubiți?
De cand stau cu ea nu ne-am certat niciodată. Si avem multe planuri împreună, planuri si de nunta etc eu tin foarte mult la ea, m-am atașat mult de ea si nu vreau sa o pierd. Si nu stiu de ce tot am frica ca o pierd si asa, si i-am spus si ea mi-a zis ca nu trebuie, ca nu se desparte de mine niciodată si tine foarte mult la mine etc. Cum pot sa scap de frica aia sau ce sa fac?
Multumesc

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru mine nu pentru ca eu le-as sterge dar mai stiu si eu persoane asa, si nu mi se pare mare chestie, vrea sa aiba amintirile acolo sa nu stearga nimic, nu e asa mare chestie cat esti convins ca nu mai are treaba cu persoana aia. Oricum din reactia ei pare ca la tine tine.

| Bondarel99 a răspuns:

Ma întreb cum ar fi reacționat ea dacă ai fi avut tu poze cu foste iubite laughing

Spune-i ca poate sa le pună pe privat (astfel nu se șterg și le poate pune din nou pe public dacă va veți despărți).

| Freya1 a răspuns:

Daca e cu tine e cu tine.
Daca nu ti-a dat de inteles ca il mai vrea pe vreunul, daca nu ai vazut-o vorbind cu unul si nu s-a schimbat in comportament inseamna ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Spune-i ca te deranjaza si ca probabil ai sa doresti sa le stearga si vezi cum reactioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul n-as avea de ce sa mai pastrez amintirile alea ca si poze in telefon. M-as multumi cu ceea ce am in memorie si e un pic cam dubios ca le-a pastrat, iar tu daca ai acest sentiment, il ai dintr-un motiv sau altul. Spune-i sa le stearga, dar inainte intreab-o de ce le pastreaza. Fii atent si observa-i reactiile. Iti vei da seama singur daca esti un bun observator, daca ea chiar are sentimente sincere pentru tine sau nu. Pace! big grin

| XNX21 explică (pentru anonim_4396):

Mea spus că le păstrează pentru ca nu avea de ce sa le șteargă.
Ea a zis ca nu mai are sentimente pentru nici unul dintre ei, si plus ca relatiile astea au fost acum 2 ani, si de atunci nu o mai avut nici o relație.
Pot spune ca are sentimente sincere pentru mine pentru ca a si plans in fata mea ca am fost supărat pe ea etc.
Plus ca nu mai tine legatura cu nici unu dintre ei.
Si plus a zis ca o pot întreba orice cami răspunde si plus ca ea ami zice tot si ami arata toată conversațiile cand ai scrie un băiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XNX21):

In fine. Ai grija oricum, de multe ori ne putem minti singuri in legatura cu cineva.

| Jannah a răspuns:

Ok, cand aveam prietena, aveam si eu poze cu fosta in telefon, cand a aflat avea fix sentimentele pe care le ai tu. am intrebat-o ce are ( ea mi-a spus adevarul, tu nu i-ai spus prietenei tale adevarul, aici ai gresit ). vezi ca intr-o relatie conteaza foarte mult sinceritatea si comunicarea, asa ca fa-ti timp pentru o discutie sincera cu ea. ii spui ca te deranjeaza, mie personal mi se pare normal, pastrezi niste amintiri pe care nu le poti sterge. vezi tu, suntem oameni, nu roboti.

| Anabela777 a răspuns:

Hmmm. Nu mi se pare normal dar nici anormal... Cum sa-ti explic? Vreau sa zic ca nu-i ca si cand ai fi prins-o sarutandu-se pe scarile blocului cu fiecare dintre ei, da' e si un semn (posibil si sa nu) ca o parte din inima ei sta inca in trecut. Poti vorbi cu ea si s-o intrebi de ce nu sterge pozele, spune-i ca faptul ca nu renunta la ele trebuie sa insemne ceva, incercati sa discutati subiectul si sa ajungeti la o intelegere, sa ajungeti intr-un punct unde amandoi sunteti impacati.