| andreisseu a întrebat:

Am niste probleme "psihice" ca sa le zic asa.

Ma simt aiurea, ma simt dezamagit de prieteni, sunt motive micute pentru asta dar asa ma simt si nu stiu cum sa ma comport in asemenea situatii.
Macar de ar fi si gata, dar ma gandesc 2 zile dupa o fapta anume, chiar nu stiu sa mai fac. Ma simt "slab".
Orice sfat este bine venit.Multumesc frumos.

6 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Nu ai niciun fel de problema. Esti doar trist si saturat de toate. E normal, ni se intampla tuturor la un moment dat.
Incearca totusi sa privesti partea mai pozitiva a vietii. Chiar daca e fooooarte ascunsa e si aia pe undeva.winking

| andreisseu explică (pentru LikeARollingStone):

Da.dar problema este ca nu e de ieri, de azi. Asa e de fiecare data cand nu imi convine ceva sau mi se pare ceva ''suspect''

| LikeARollingStone a răspuns (pentru andreisseu):

Si crezi ca asta ti se intampla doar tie? Cu totii ne simtim tradati (worst feeling ever), mintiti, nebagati in seama, etc...si tuturor ne ia un timp sa trecem peste, insa unii isi aleg atitudinea cu care sa faca asta. happy

| andreisseu explică (pentru LikeARollingStone):

Mie cand mi se intampla asta ma simt fara chef de nimic.
iti multumesc pentru raspuns

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andrei,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| NatyAriana a răspuns:

Te inteleg!
Eu zic ca ar fi mai bine sa vezi partea mai buna a lucrurilor si sa incerci sa te distrezi mai mult, sa-ti ocupi timpul cu alte chestii.
Daca te-ai saturat de prieneni schimba-ti anturajul sau petrece mai mult timp singur!
De asemenea poti sa iti gasesti pe cineva cu care sa vorbesti si care sa te inteleaga.
Sper ca te-am ajutat si ca am inteles care e problema ta!
Si app. Nu ai o problema, doar te-ai cam saturat de viata si de oameni. O sa treaca, dar trebuie sa contribui si tu putin!
:*