| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu o fata din aceeasi scoala pe FB.Problema este ca nu stiu despre ce sa vorbesc.Raspundeam la ce spunea ea.Nu stiu ce sa-i spun.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre ea. Incearca sa afli ce face in timpul liber, in weekends, ce carti, filme, muzica, sporturi ii plac. Ii va placea sa vada ca te intereseaza despre ea si in plus afli unde poti sa o invite si gasesti noi subiecte de discutat cu ea.

| b0ssu a răspuns (pentru SkyPilot):

Mersi! Acum am despre ce sa vorbesc big grin

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu o persoana discuti atunci cand ai ce discuta. Daca nu, nu.

| pufulescu a răspuns:

Pai ai inceput excelent raspunzand, continua! Trebuie sa ai vreo pasiune, vreun subiect cu care sa prelungesti si derivezi / schimbi discutia! Despre scoala sau ce vorbiti? Pai daca te intreaba de matematica, baga si o intrebare de geografie, daca vorbiti despre limba romana vino cu informatii despre viata personala a autorilor pe care ii studiati, sa nu mai zic ca daca vorbiti despre Eminescu poti sa pui in discutie si viata sexuala a respectivului.