| Daniel235 a întrebat:

Ce e cu mine? M-am schimbat de la un timp de vreme, ma enervez foarte repede si ma plictisesc extrem de repede! Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa une ocupatii duce la asemenea schimbari in comportamentul uman.
dar tu ai 14 ani si ar trebui sa te focusezi pe examenul care te asteapta in 6 luni si care ti-ar putea decide viitorul, deci, nu prea este timp de plictiseala, dimpotriva, timpul este foarte limitat pentru tine si ai nevoie sa acorzi toata atentia invatatului si pregatirii pentru liceu, maia les ca vrei sa dai la un liceu militar, unde disciplina, organizare si focusul sunt vitale unei profesii militare.

| Sensity a răspuns:

Ce descri tu e adolescenta. Am avut si eu o perioada ca asta dar a trecut la fel de brusc precum a inceput. Incearca sa te temperezi pentru ca daca te razbuni pe ceilalti nu o sa te ajute cu nimic si asteapta sa treaca de la sine.

| Daniel235 explică (pentru Sensity):

Si cand trece odata perioada asta?

| Pushing a răspuns:

Gaseste un lucru care te relaxeaza si niste activitati care nu sunt plictisitoare pentru tine.