| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme m-am schimbat si ma enervez repede si fac gesturi cuidate pe moment, gen imi musca mana sauc ceva gen. E posibil sa am cancer pe creier? Raspunde ti va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Pai leșini și Îți pierzi constiinta sau doar te enervezi și simți nevoia sa te musti? Epilepsia nu e mortala și nici bolile psihice nu sunt. Pana și o tumora pe creier poate fi ceva banal, dar depinde de mărimea ei.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la cancer pe creier in nici un caz nu te enervezi si et comporti ca un nebun, muscanadu-te.
Dar, cel mai probabil ai o boala de nervi...iar pentru asta, este nevoie de o evlauare psihiatrica.

| Donsavas a răspuns:

Dacă o faci involuntar, probabil ai epilepsie, dacă o faci voit, suferi (cred) de isterie. Nervozitatea se tratează și ea ca și cancerul, cu medicamente. Așa vei preveni automutilarea sau comportamentul violent în general.

| tigrul2 a răspuns (pentru Donsavas):

Si epilepsia este mortala?(mi-e frica de moarte)

| tigrul2 a răspuns (pentru Donsavas):

Multumesc. Raspunsul tau m-a linistit.Ma enervea si ma musc nu stiu...

| Donsavas a răspuns (pentru tigrul2):

Nu, nu mori de la așa ceva. Dacă o faci pentru ca vrei, este clar o problema psihologica

| Donsavas a răspuns (pentru tigrul2):

Pai leșini și Îți pierzi constiinta sau doar te enervezi și simți nevoia sa te musti? Epilepsia nu e mortala și nici bolile psihice nu sunt. Pana și o tumora pe creier poate fi ceva banal, dar depinde de mărimea ei.

| danutzu96 a răspuns:

Nu. Mumai medicul neurolog poate stabili de la ce ai aceste manifestari dupa nista teste medicale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru fiecare simptom internetul are un singur raspuns, faci cancer si mori. Nu, nu ai. Cel mai probabil, sunt niste crize de nervi revarsate asupra ta. Pentru linistea ta mergi la un control neurologic si spune-i ce ti se intampla.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Cati ani ai? Si eu faceam la fel acum 2-3 ani cand ma enervam din nimicuri dar am realizat mai incolo ca e in zadar. Aveam vreo 12-13 pe atunci.

| tigrul2 a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Am 16 ani e posibil sa am tumoare pe creier?

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru tigrul2):

Nu stiu ce sa zic la varsta ta, nici eu nu am ajuns inca acolo. Cel mai sigur e sa mergi la medic, nu? Pe acest site 60% sunt copii obsedati de categoria dragoste si sex /sau care comenteaza aiurea cateodata.

| danutzu96 a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Ce bine ar fi daca ar vedea (si ar lua masuri) moderatorii in legatura cu asta...

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru danutzu96):

De vazut sigur vad. Dar nu vad pe nimeni sa stea 7/24 pentru niste copii care n-au ce face la ora 11 noaptea.