| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Ideea e ca se apropie sfarsitul anului scolar si bineinteles ca diriga mea are de gand sa faca o execursie de vreo 3-4zile. Faza e ca eu nu vreau sa particip. Da...serios. Nu vreau! Pentru ca am niste cretini in clasa cu care ma bat zilnic(propriu si figurat)! Avand in vedere ca excursia este de 3-4 zile asta presupune sa dorm cu unii din ei...cam riscant! Vreau si eu niste motive ca sa ma scot din asa ceva, fara sa ma ia nimeni de fraier. Pentru cei care au de gand sa comenteze gen "antisocialule, de ce dracu' nu te duci?!" sau comentarii la panarama le spun de acum sa se abtina naibii. OFER FUNDA si va multumesc anticipat celor care veti face comentarii PERTINENTE!

Răspuns Câştigător
| MCEdward a răspuns:

Spune-le parintilor ca nu vrei sa mergi si de ce, iar colegilor le spui ca ai ceva cu familia si de aceea nu poti merge.

12 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Pur si simplu spui ca nu vrei sa te duci

| Evolution a răspuns:

Eu zic sa te duci, ca scuza habar n-am, din ceea ce ai scris cred ca esti si tu destul de destept sa inventezi ceva.
Dar de ce nu infrunti sau sa faci ceva in privinta asta? sa te duci la o sala / sa iti faci prieteni / sa te inscrii la box sau orice alt sport de contact.
Daca asa vei sta toata viata e nasol, baga'te acum cand esti mic pe chestiile astea, sa nu fii bataus dar nici luat de prost, sa fii unul normal si sa fii considerat barbat.
Ma rog... cam am deviat de la subiect, poti sa iti gasesti singur o scuza, dar eu zic sa te duci, infrunti, si nu o sa iti faca nimic nimenea, decat daca vor sa aiba probleme dupa + nu veti fii singuri acolo, probabil doar noaptea, dar stai calm, nu te violeaza nimenea.

| ywar a răspuns:

Auzi dar diriginta ta cati ani are ca vin eu in excursie cu ea pe post de bodyguard? happy

| Kettolix a răspuns:

Pai spune-i diriginti ca nu poti ca ai treaba cu ai tai, ceva, dar spune-le si parintilor sa te ajute in caz ca ii suna. Cam cati ani ai? Nu de alta dar eu am 13 si o *** pe diriga la cap sa facem excursie de 2-3 zile si cica daca suntem cumnti iar noi suntem cea mai rea clasa din scoala laughing

| anonim_4396 explică (pentru Kettolix):

Am 15, draga. Eu chiar nu vad de ce diriga ta nu face excursie? Clasa mea e plina de tampiti si despre asta a mea merge si in una de 4 zile chiar! Te compatimesc...

| TelefonLg a răspuns:

Cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru TelefonLg):

Da' ce te freaca pe tine?!

| TheWalker11 a răspuns (pentru TelefonLg):

Probabil 16, daca e din 99.

| TelefonLg a răspuns (pentru anonim_4396):

Conteaza foarte mult cati ani ai

| TelefonLg a răspuns:

Dar nu inteleg de ce sa nu mergi mai ales ca cred ca esti in a9a eu zic ca nu ai nimic de pierdut si mai ales iti faci mai multi prieteni sau intaresti relatile cu ei. Orcum daca nu mergi acum o sa regreti mai tarziu

| TelefonLg a răspuns:

Asta e generatia noua eu as fi dat orice numa sa merg in excursi cu clasa mai ales in liceu

| IngerRebel69 a răspuns:

Spune-i dirigintei ca nu mergi, nu te poate obliga. Iar daca vei fi nevoit pana la urma sa mergi pregateste-te pentru orice