| SteauaFermecata402 a întrebat:

Imi puteti spune ce as putea face vara asta? A trecut deja jumatate de vara si nu am facut nimic, am stat in pat toate zilele astea. Prieteni am doar ca nu ies din casa pentru ca se joaca fortnite. Am citit carti si mi-am facut teme pentru vacanta si de jocuri pe PC m-am plictisit. Altceva ce as putea face? Ma plictisesc rau de tot.

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Apucă-te de un sport. Sau încearcă mai multe, poate îți găsești o nouă pasiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce detest "prietenii" ăștia care îl loc sa petreacă timp împreună cu tine, aleg sa stea cu nasul numai în monitor. Eu am rupt o astfel de prietenie deoarece pentru el sunt mai importante jocurile decât prietenia. L-am pus sa aleagă, iar el a ales jocurile.

Sa îți dau un exemplu, de când a început vara am stat numai pe bicicletă. M-am plimbat pe bicicletă prin cel puțin 30% din tot județul, am tot cazut, mi-am julit și coatele, genunchi, rupt și unghii, lovituri, vânătăi, acum mi-am stricat și bicicleta pentru ca ultima drumeție a fost cu final prost. Vezi penultima întrebare, sa înțelegi. Eu mi-am cumpărat bicicletă deoarece stăteam prea mult online în jocuri și nu e ok asa. Tu ar trebui sa știi ce îți place, eu nu am de unde știi ce îți place ca să îți spun ce sa faci. Eu ți-am spus doar ca mi-am găsit o alta pasiune ( cilcismul) pentru că înainte nu știam a merge nici pe bicicletă, sunt și la prima bicicletă. Jocurile nu te ajuta cu nimic, doar îți distruge vederea și te termina psihic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică stăteam în casa excat ca și tine și numai ma jucam și stăteam si chiar ma îngrășasem. Lucrez și de acasa și la mine nu prea se cere efort fizic. Adică, îmi place ca muncesc direct de acasă, în schimb nu îmi placea ca stăteam prea mult on-line în jocuri. Și de asta am zis ca vreau schimbare. Cum spunea cineva mai sus "sport". Poți face sport, juca fotbal, baschet. Îți cumperi o minge de baschet și dacă ai teren în zona, du-te și dai la cos. La mine în zona este un teren de baschet și mai merg și eu de mai joc baschet.Crede-mă,se socializează mult in preajma coșului de baschet. Dacă x nu are minge și tu ai, vin alții la tine și jucați împreună. Cel puțin asa e în oraș la mine.

| Marbella188 a răspuns:

Sport.