| AlexandraEvermore a întrebat:

Intebarea mea este poate legata de cava ce in mod normal nu ar trebui sa fac sau sa cunosc, sa zicem asa. Este vorba de un baiat. Pana aici nimic anormal. Acest baiat cu care stau in clasa de trei ani imi place tare mult de vreo sase si jumate.
Se comporta foarte afectuos cu alte doua fete din clasa care mai sant si cele mai bune prietene ale mele (chesti gen imbratisari pupici ect ect.). Eu sant cu un an mai mare decat el, dar nu pare. Oricum, mi-a cerut o data ceva in genu act sexual. Nu chiar sex. Nu vreau, si ma chinui de fiecare data sa nu-i zic nimic, pentru ca stiu care ar fi raspunsul. Dar nu prea stiu cum sa reactionez pentru ca nu pare unu care insista. Si ce-i mai rau e ca eu nu am absolut nici un fel de experienta in genul contact fizic cu vre un baiat. Mi-e frica doar ca s-ar putea sa nu mai vorbeasca cu mine. Mi-e frica sa nu-l "pierd", oarecum.
Multumesc din inima. happy

2 răspunsuri:
| DoctorulAndrei a răspuns:

Asculta-ma bine te rog. In viata ta vei intalni multi oameni de nimic, insa nu trebuie sa cedezi. Daca el nu te place si se da la alte fete, este clar ca nu vrea decat sa profite de tine.
Un baiat care te-ar place cu adevarat, nu ti-ar cere asta, si vei sti ca ai gasit baiatul potrivit, atunci cand ii vei putea spune deschis daca doresti asta sau nu. Eu cred ca mai este timp, si nu trebuie sa te grabesti deoarece ai timp toata viata, si o sa regreti mai tarziu. Te rog gandeste-te bine si fi matura! Analizeaza putin. de ce ar vrea sa aiba relatii intime cu tine, din timp ce nu te place. Pentru o relatie intima trebuie sa va cunoasteti de mult timp. Poate mai iei si o boala. Ai grija de tine >big grin

| AlexandraEvermore explică (pentru DoctorulAndrei):

@DoctorulAndrei Multumesc mult. M-am gandit si cred cu adevarat ca aveti dreptate. Nu o sa cedez. happy