| TorenT a întrebat:

Rog seriozitate! Am inceput sa scriu un roman si a mers cat a mers dar acum mi se pare ca tot ce am scris e o aiureala totala si mi-e greata numa cand ma gandesc la asta. Am trimis la mai multi prieteni si cunostinte, chiar si la unii profesori pe care ii cunosc mai bine, si toti mi-au spus ca scriu foarte frumos si merita sa continui pentru ca cu siguranta va iesi ceva bun, insa eu nu mai simt chemarea aceea de a scrie. Va rog sa imi dati niste sfaturi. P. S. Nu dau funda si vot la cei neseriosi.

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Trebuie sa urmezi ceea ce simti in suflet.Nimic nu se poate face fara pasiune. Fata mea citi ani a crezut ca e datoria ei sa devina doctor ca a vrut sa ajute oamenii dar si-a dat seama ca nu are chemare pentru.Are chemare in schimb pentru scris.Scrisul nu inseamna sa scrii in fiecare zi ca pe o tema de casa.Scri cind simti tu ca vrei sa faci acest lucru din inima sau din sufletul tau.Pot trece luni sau chiar un an doi si sa nu scrii nimic si pe urma brusc sa se intimple ceva si scrii ce nu ai reusit sa scrii toata viata.Asa e de exemplu scriitoare lui Harry Potter dar am mai citit si pe altii dar acum nu-mi vine in minte.Pare-mi se Dosztojevszki.Dar sunt destui si altii.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar ti-ai pierdut incredere in tine... iti e frica ca nu va fi bine si iti faci prea multe probleme happy fii mai increzatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corectez : Fii mai "increzator", e bine acum? nu cred ca era o asa mare problema si cred ca era cu totul irelevanta aceasta corectare conteaza mai mult raspunsurile si sfaturile pe care le primesti parerea mea