| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Sunt socat ca aseara ma aflat ca fata dupa care sunt innebunit are prieten.Toata ziua ieri am fost susul in jos din cauza ca banuiam ca ea a vorbit despre mine cu niste colegi de clasa(nu e de la noi din scoala) si simteam nevoia sa-i vorbesc.Aseara m-a chemat grupul ei de prieteni sa iesim afara si asa am aflat ca are prieten intrucat o tot suna si fetele din jur,, o suna Matei iii..cred ca asta e cel mai potrivit tip pentru ea si atunci am inceput sa clocotesc.Am dat telefoane pe la prieteni, a caror sfaturi m-au descurajat total, am inceput sa vorbesc cu un baiat din grup, prieten foarte bun cu ea.Asa ca am facut pasul sa-i spun ca o plac,oricum trebuia sa fac asta.I-am spus ca o plac foarte mult si m-a intrebat ce ar trebui sa faca ea in privinta asta, si eu i-am zis daca ar vrea sa fie cu mine, mi-a zis ca nu stie si ca baiatul asta o sa plece oricum in alta tara(thank god!), si daca totusi o plac mi-a zis sa nu par disperat sau sa incerc sa o abordez, mai pe romaneste sa ma comport normal.Intre ea si baiatul asta nu e chiar o relatie, mai degraba una complicata.Aseara cand am ajuns acasa am vorbit cu baiatul din vecini si i-a zis ca o sacai si nu ma comport normal.Azinoapte nu am adormit din cauza ca sunt bulversat si vreau cu orice pret sa fiu cu ea, in ultimele 2 saptamani numai cu gandul la ea ma culc si ma trezesc.A zis ca la ea nu merge cu pile si alte chestii.Cum fac sa fiu cu ea, trebuie sa-l indepartez pe handicapatul ala! Oricum pleaca in Italia.Deci eu nu mai pot fara ea, nu mai pot efectiv, ce ma fac? Cum pot sa o impresionez? A zis ca nu stie daca o sa fie cu mine si cand am intrebat-o daca ma place nu mi-a raspuns si asa a facut cu mai multi colegi de ai ei care au intrebat-o daca ma place(am vorbit cu vreo cativa ca sa-mi puna o pila).Cum fac sa fiu cu ea, vreau sa-l indepartez pe ala.Toata noaptea imi venea sa plec sa-l omor,doamne freste, asa ura am pe el! Ce ma fac cum o impresionez, vreau raspunsuri incurajatoare nu gen,, lumea e plina de fete"sau,, uit-o".

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru inceput poti sa bei un pahar de apa sau un ceai de tei,asta sa te mai linistesti putin.
In ultima fraza,ti-ai dat singur un raspuns,tocmai ce nu vrei sa auzi de la mica.
Din ce vad eu,esti cam mic sa intelegi unele chesti.
Hadicapat cum o fi, e prietenu ei.
Daca ai fi cu ea, ti-ar conveni sa incerce altu sa te indeparteze pe tine?
Banuiesc ca nu.
Constientizeaza ca e cu el si las-o in pace.
Devi prea stresant si enervant.
Ai spus ce ai avut de spus, i-ai zis ca o placi, e de ajuns.
Ai rabdare si vezi cum decurg lucrile si las-o pe ea sa faca acum primul pas.
Nu o poti forta si nici influenta sa renute la actualul pe tine.
Resemneaza-te in privinta asta!

| Dariusuu a răspuns:

Înţeleg că eşti îndrăgostit de fata aceea dar eu propun să te calmezi.Ce-i cu atâta ură pentru el? Cu ce-i el de vină că l-a ales? Tu nu trebuie să-l urăşti deloc pentru că nu are nicio vină.
Înţelegi?

Tu ce trebuie să faci este să o faci să se îndrăgostească de tine, aşa că dacă vrei să cucereşti o femeie trebuie să joci dur. Şi încă ceva.

Ca să vrei să cucereşti o femeie trebuie să rişti pierderea ei. Degeaba stai şi te plângi, du-te riscă, invit-o la o ciocalată caldă, spune-i cât de frumoasă e când zâmbeşte.

Înţelegi?

Sper că m-ai înţeles ce-am vrut să zic.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Dariusuu):

Pai cum o fac sa se indragosteasca de mine? Asta e intrebarea