| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Sunt socat ca aseara ma aflat ca fata dupa care sunt innebunit are prieten.Toata ziua ieri am fost susu in jos din cauza ca banuiam ca ea a vorbit despre mine cu niste colegi de clasa(nu e de la noi din scoala) si simteam nevoia sa I vorbesc.Aseara m a chemat grupul ei de prieteni sa iesim afara si asa am aflat ca are prieten intrucat o tot suna si fetele din jur,, o suna Matei iii..cred ca asta e cel mai potrivit tip pentru ea si atunci am inceput sa clocotesc.Am dat telefoane pe la prieteni,a caror sfaturi m au descurajat total, am inceput sa vorbesc cu un baiat din grup, prieten foarte bun cu ea.Asa ca am facut pasul sa I spun ca o plac,oricum trebuia sa fac asta.I am spus ca o plac foarte mult si m a intrebat ce ar trebui sa faca ea in preivinta asta,si eu I am zis daca ar vreaa sa fie cu mine,mi a zis ca nu stie si ca baiatul asta o sa plece oricum in alta tara(thank god!), si daca totusi o plac mi a zis sa nu par disperat sau sa incerc sa o abordez, mai pe romaneste sa ma comport normal.Intre ea si baiatul asta nu e chiar o relatie, mai degraba una complicate.Aseara cand am ajuns acasa am vorbit cu baiatul din vecini si I a zis ca o sacai si nu ma comport normal.Azinoapte nu am adormit din cauza ca sunt bulversat si vreau cu orice pret sa fiu cu ea, in ultimele 2 saptamani numai cu gandul la ea ma culc si ma trezesc.A zis ca la ea nu merge cu pile si alte chestii.Cu fac sa fiu cu ea, trebuie sa l indepartez pe handicapatul ala mancal ar ciuma! Oricum pleaca in italia.Deci eu numai pot fara ea,nu mai pot efectiv,ce ma fac! Cum pot sa o impresionez? A zis ca nu stie daca o sa fie cu mine si cand am intrebat o daca ma place nu mi a raspuns si asa a facut cu mai multi colegi de ai ei care au intrebat o daca ma place(am vorbit cu vreo ca-ti va ca sa mi puna o pila).Cum fac sa fiu cu ea, vreau sa l indepartez pe ala, luarar naiba sa l ia.Toata noaptea imi venea sa plec sa l omor,doamne freest,asa ura am pe el! Ce ma fac cum o impresionez,vreau raspunsuri incurajatoare nu gen,, lumea e plina de fete"sau,, uito".

17 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Stiu ce simti am patit asta am pus si eu intrebari aici big grin eram tampit dupa o fata terminat daca vedeam o poza de a ei tremuram. in fine
chestia e sa te comporti normal ia-o usor s-a speriat saraca nu stie ce sa faca e normal...e prinsa rau il are si pe ala poate simte pentru el cu adevarat..acum ai aparut tu happy e nasoala treaba trebuia sa o intrebi doar pe ea si sa-i spui tot nu sa te apuci sa spui si la prietenii tai/ ei ca iti place de ea
esti indragostit rau..chestia o sa treaca usor dar dupa un timp asa si te mai calmez...eu zic sa fii cu capul pe umeri si sa actionezi calm nu sa fii isteric nu poti face o fata sa se cupleze cu tine obligatwinking sunt niste chestii. daca ea nu te place degeaba esti tu mort dupa eawinking
si voi astia de mai sus de vorbiti nu ati fost indragostiti, habar nu aveti esti total dat peste cap in asemenea clipe happy deci nu mai sariti pe om ca nu e vina lui...se intampla ceva aiurea in corpul uman cand iubesti

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Broadband):

Eu as vrea sa se indragosteasca de mine, si sa l uite pe actualul, este macar posibil?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Trist trist trist sa vad baiat cu atitudine de muiere respinsa, foarte trist, ce are aia asa special? si-a batut joc de tine si tu ii permiti lucrul asta, sfatul meu este sa iti revi in fire, fate rau, arata-i indiferenta totala fetei sa vezi cum vine in genunchi la tine

| sofisis a răspuns:

In primul rand ai mari probleme psihice daca o fata te descentreaza in halul in care stai cu ochii pe tavan sa visezi cum omori pe cineva...
Trecand peste asta... fatuca asta isi cam bate joc de tine, dupa parerea mea.Deci practic ti-a ordonat sa sezi frumos ca un catelus cu botul pe labe pana ii pleaca ei prietenul si dupa, daca ea considera ca tu ai fost suficient de ascultator, poate se gandeste la posibilitatea de a-ti arunca si tie un os.
Patetic!
Daca chiar o vrei, poarta-te mai urat cu ea decat de obicei(fara sa o jignesti, pur si simplu fii rece cu ea), ignor-o si in nici un caz sa nu stai ca un catel dupa curul ei. Poate doar asa sa cresti putin in ochii ei si sa inceapa sa te respecte cat de cat si sa nu mai considere ca sterge cu tine pe jos.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Nu am problem psihice.Ma crezi ca eram agitat? Crezi ca e usor sa treci prin asta? Daca nua ti trecut atunci e usor pentru voi sa comentati si daca vreau eu imi bat joc de ea si nu invers

| sofisis a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Nu exista sa fii atat de agitat incat sa te gandesti sa omori un om care probabil nici macar nu stie ca tu existi, daramite ca ai facut o pasiune pentru iubita lui. Asta unu la mana.
Doi, totul pare dificil cand esti tanar dar crede-ma ca iti doresc din suflet ca asta sa fie gravitatea tutror problemelor pe care le vei avea in viata.
E usor sa comentez tocmai pentru ca am trecut prin drame sentimentale...
Daca ai fi putut sa iti bati tu joc de ea nu ai fi ajuns in situatia de a sta sa te consumi noaptea.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Nu e chiar iubita lui!

| sofisis a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Ma rog, ideea e ca ALA nu are absolut nici o vina ca tie iti place de ea. Nu are absolut nici o vina ca ea ti-a vorbit ca unui adunat de pe strada si ca te pune, auzi la ea, sa stai cuminte in banca ta si "sa nu par disperat sau sa incerc sa o abordez" - adica vrea sa o lasi in pace cu totul si daca ALA va pleca, POATE, isi aminsteste si de tine.

| MidnightR a răspuns (pentru sofisis):

Lol,mi-a adus aminte de o replica din vacanta mare:"Daca noi doi, intr-o zi, ne vom vedea pe strada, poate chiar te voi saluta, meriti asta".

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Unu la mana ala va pleca.Doi la mana eu nu as putea sa omor pe nimeni, am spus asta la nervi, acum la s timpul sa resolve, asta e tot ce pot sa fac momentan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te porti ca un sclav in prezenta ei nici ca ai vreoo sansa ca lucrurile sa devina serioase intre voi doi. Nu conteaza ce vrei tu, in acest caz, ci ce vrea ea. Iar pentru ca ea sa te vrea pe tine trebuie sa te porti in asa mod incat sa aiba impresia ca tu esti potrivit pentru ea. Un lucru sa-ti fie clar, cu cat ii arati mai mult ca o placi, cu atat mai mult iti vor scadea sansele de a fi impreuna cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare aiurea reactii ai, omule... Cati ani ai?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ok,stiu prin ce treci, putem depasi situatia.Mesaj privat cu detalii concrete, varsta, prima oara cand v-ati vazut, ce discutii ati avut, chestii de genu

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns:

Ai probleme grave..Sa urasti o persoana pe care nici nu o cunosti e nasol.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru MidnightR):

Nene pune te in locul meu sa vezi cum e..Pe urma sa ma judeci

| badearazvan a răspuns:

Am fost in ceva aseamanator, nu ai ce face "e cu el" ca eu o intrebam e iubitul tau si zicea nu cum sa fie la distanta aia si prin mesaje vorbea numai cu iubire nu ai ce face asteapta pana ii trece 4-5 luni laughing