| misker a întrebat:

Mie imi place de o fata,care,la randul ei,ma place pe mine(suntem colegi de clasa, nu prea vorbim des, mai mult ne privim unul pe celalalt)si as vrea sa o invit la o intalnire.Eu de regula sunt foarte foarte foarte foarte foarte timid, cuminte si imi este tare frica sa o dau in bara.Ce sfaturi mi-ati da?

2 răspunsuri:
| Simonika1264 a răspuns:

Mai intai afla daca te place (ca sa eviti sa fi refuzat), daca da, atunci apropie-te de ea, stati mai mult timp impreuna, radeti, glumiti, vorbiti ca sa ii dai de inteles ca o placi. Intr-o zi invit-o de exemplu la un suc. La intalnire, fiindca ai spus ca esti foarte timid, s-ar putea sa te rusinezi si sa nu mai stii ce sa vorbesti cu ea. De aceea mai bine gandeste-te de mai inainte ce sa vorbesti cu ea. Si in timp ce vorbiti, apropie-te incet de ea, pune-ti de exemplu mana ta peste a ei. Dupa reactia ei vei sti ce sa faci in continuare (daca vrei sa o saruti, eu zic sa o faci mai pe la sfarsit, pana cand plecati si o conduci acasa).Fa ce-ti spune inima. Sper ca te-am ajutat.

| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Viata e scurta, incearca altfel nu vei stii niciodata ..invit.o undeva sa rada sa se simta bine mergi la film karaoke bowling ..incearca sa vorbesti deschis sa fii tu ..nu uita de flori si nu ai cum sa dai gres :-) Bafta