| Anonimmuss a întrebat:

Am o intrebare. Cand stii ca un baiat te place? In pauza vine pe la spatele meu si ma gadila sau ma sperie, cand vede ca sunt singura vine la mine si vorbim singuri, ma salut foarte desss, rade. Dar nu putem vb singuri des pentru ca suntem intrerupti ba de colegii mei, ba de ai lui. Si cand e vreun coleg de al lui acolo, nu ma baga in seama pentru ca nu vrea sa vada cum vorbeste cu mine (cu mine vb mai dragut), si plus ca fratele meu e in clasa cu el. Am pus o mie de intrebari pe ask si toti mi-au zis ca ma place si ca ar trebui sa ii zic ce simt, dar, nu stiu, e ceva in mine care nu poate, stiti voi, starea aceea de frica... In oras se fac niste filme. Peste 2 saptamani va fi un film de groaza, si eu si cativa colegi mergem, si m-am gandit sa il invit si pe el, dar ca sa nu creada ceva, sa ii spun ca daca vrea poate sa isi aduca cativa colegi? E chair il place, e dragut, simpatic, amuzant, si nu imi pasa banii sau notele. Primiti FUNDA daca imi spuneti daca ma place, daca sa il invit, cum sa il invit, despre ce sa vorbim, ce se va intampla daca imi e frica, caci mie chiar imi e, cum sa ma imbrac, stiti voi, toate legate de,, intalnire" FUNDA + VOT. Mersi anticipat

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita si nu face prostioare. Fata trebuie sa stie daca un baiat o place, acesta va face un prim pas spre ea, iar invitatia de a merge, de exemplu, la un spectacol, trebuie sa vina din partea lui. Nu sari si nu vorbi aiurea inainte!

| Ezeru a răspuns:

Cel mai bine te calmezi putin. happy
Deci baiatul acela dupa cum observ are o atractie pentru tine, dar nu stiu sigur daca te place sau nu nimeni nu poate stii decat el.
Eu cred ca ar trebui sa il inviti acolo si sa va distrati nu aveti ce pierde. Tu incearca sa il cunosti si sa avansezi putin relatia voastra de prietenie, iar cand va veni momentul spune-i ce simti pentru el.
Nu are rost sa iti zic cum va fi si cu ce sa te imbraci. Tot ce trebuie sa faci este sa fii tu, naturala.

| Anonimmuss explică (pentru Ezeru):

Da, stiu ca inca nu s-a,, infiripat'' ceva, dar stiu ca simte ceva, da, bine, e ceva mic, dar cum sa ii zic, cum sa il invit? Si cand va veni vremea sa ii zic ce simt, cum sa i spun?

| Ezeru a răspuns (pentru Anonimmuss):

Intai trebuie sa te apropii de el sa il cunosti si ducandu-te acolo este foarte bine. Pur si simplu ii spui ca tu si niste amici va duceti acolo si ti-ar face placere daca ar veni si el. happy

| andulici_4667 a răspuns:

Parerea mea este ca te place happy dar el e mai special cu tine... Ar trebui sa il inviti happy si tine minte sa fi tu insăți... El re place asa cum esti tu... Tot ce tine de tine
Atunci cand iti place de un baiat, trebuie sa te gandesti ca daca ii spui ce simti pentru el... Ti se ia o piatra de pe inima happy oricum va afla la un moment dat. Mai bine sa știe de la tine... Poate si el te place
Legat de cum il vei invita... Ar fi bine sa il intrebi daca ar vrea sa vina si el la film cu tine si colegii tai... Ii zici ca n-ai vrut sa-l lasi pe dinafara laughingwinking
Si la îmbrăcăminte... Îmbracă-te lejer... Sa nu arate ca te-ai străduit prea mult... Putin rimel si voila big grin esti perfecta happy bafta multăwinking