| ancutza_2191 a întrebat:

Sunt fata, am 16 ani si am 1, 73 si 50 de kg, ar trebui sa ma mai ingras? Multe fete din clasa imi spun sa sunt foarte slaba si ca ar trebui sa manc de la fastfood-uri, credeti ca e ok?

Răspuns Câştigător
| vibe_9780 a răspuns:

E mult mai bine slab decat gras, crede-ma... Eu am 15 ani, 1.65. si 45 kg. si la mine in liceu e cam la moda sa ai 1.65 si 45-50 kg pentru ca eu sunt la liceu Economic si 70% sunt fete laughing Parerea mea e ca e foarte okay cum esti si lasa'le pe fetele alea care iti zic sa manc de la fast-food. sa mance ele, sunt mai multe beneficii sa fii slab si oricum 50 kg e greutatea perfecta pentru varsta pe care o ai deoarece o femeie trebuie sa ajunga la maxim 60 kg pentru un corp frumos si inca u avand 50... mai ai timp pana la 18 ani sa te dezvolti

bafta

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca urmezi sfaturilw asa zisilor tai prieteni s ar putea sa regreti mult pe viitorsad,, iar despre faptul ca ei se ingrijoreaza pentru tine ca trebuie sa mai pui ceva kilograme in plus parerea mea este sa le spui sa nu si mai faca atitea griji pentru tine ca iti poti tine si singura de grija...laughingintelegi tu.deci intr un fel au dreptate cu fast food ul doar ca nu faci altceva decit sa faci un pic mai mult decit ar trebui de burtica atita tot doar in zona aceea iei o mica mare forma in alte parti nu probabil si in solduri.deci parerea mea este sa stai linistita si sa nu te mai iei dupa" prietenii tai". acum depinde de felul cum te simti tu fara sa te gandesti ce vor ei. daca tu te simti bine in corpul tau este ok! Daca nu incearca sa mai pui pe tine sanatos si nu de la fast food uri.de exemplu papa" cit mai multe produse de patiserie, pizza.mai multe mese pe zi acasa ma refer.in fine.dar parerea mea este ca ar trebui sa stai linistita si sa te gindesti tu cum te simti in propriul corp.ce zici?

| Khanikua a răspuns:

Mai iti mai tr cred ca 10 kg in plus ca normal daca ai 1.73 ar trebui sa a in jur de 60 de kg.

| Skittles19 a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa te ingrasi neaparat, doar pentru ca asa spun prietenele tale. Daca tu te simti bine in pielea ta, nu conteaza parerea celor din jurul tau, care, probabil sunt cam invidiosi ca nu pot fi ca tine. In legatura cu mancarea fast food: Incearca sa o eviti, pentru ca inainte sa iti dai seama te poti ingrasa peste masura. Ai mare grija.
Multa bafta in continuare.
Pa, pa!

| Zmeura_5657 a răspuns:

La 173, ar trebui sa ai 63 de kg, dar e bine asa.Si NU manca de la fastfooduri.Nici macar nu te ajuta (doar te imbolnaveasc), iar tu, e posibil sa ai un metabolism mai rapid.Nu te lua dupa ele, si daca esti mai slaba, nu inseamna ca esti mai nesanatoasa.happy

| EnterSandman a răspuns:

Mancarea de la fastfood,este nesanatoasa,ati poti face un regim,sa te mai ingrasi,exista regim sa te si ingrasi dar sa si slabesti,cauta si tu pe google,regim de ingrasare, dar totusi eu cred ca ai putea sa arati bine si asa la 1, 73 si 50 kg,nu stiu, e greu sa imi imaginez puneti si tu o poza cu tine la avatar, sau...da-mi o poza cu tine sa ati spun parerea mea.

| Dunnamite a răspuns:

Daca o sa te iei dupa "fetele din clasa", o sa regreti pe la 20 de ani! sigur, sigur o sa regreti!

| ancutza_2191 explică:

@vibe : culmea ii ca is la liceu economiclaughingrolling on the floor

| MariaRamona a răspuns:

Pffff...Pt inaltimea ta ar trebui sa ai vreo 55-60 kg. Dar pentru varsta ta eu zic ca esti numai bine.Esti in curs de dezvoltare si daca te ingrasi brusc de acum, mai tz o sa regreti.bafta!:d