| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Va rog! Imi place de un baiat, doar ca este o problema..suntem intr-o clasa,poate asta nu e o problema dar el se evidentiaza pe toata scoala,e primul dintre toate paralele.da eu invat bine, insa nu ma evidentiez asa ca el.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| thequeenofwolves a răspuns:

Să te calmezi. Dacă te va plăcea îl va interesa cel mai mult aspectul și comportamentul tău, pe asta se bazează o relație, nu pe notele de la școală.
O seară bună.

| Irina791 a răspuns (pentru thequeenofwolves):

Merci mult laughing raspunsul tau conteaza, si as vrea sa adaug ca el se comporta straniu in ultima vreme, se parfumeaza, erau momente cind ma cuprindea pe jumate fara motiv sau chiar ieri mergeam concentrata pe coridor si nu l-am obsevat, insa el m-a oprit m-a salutat si apoi a continuat cintind :,, sunt eu picaso ti-am dat bip. vrei sa pleci etc! " poate asta e o prostie eu nu stiu ce sa cred...am nevoie de mai multe opinii fiindca sunt confuza((
P.S: cindva in fata lui am zis ca cind eram mica imi placea acest cintec))) iaca asa...

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru Irina791):

Exact să te calmezi şi să ai încredere în tine!
Fii îngrijită, ţine capul sus, învaţă bine în continuare şi ai să vezi că va veni el la tine.
O relaţie se bazează pe respect şi iubire şi conteză mai mult sufletul tău decât notele de la şcoală şi chiar decât aspectul.
Şi depinde şi vârsta. Dacă ai sub 14-15-16 ani, aşteaptă. Mai ai mult timp până să ai o relaţie. Şi chiar şi atunci aşteaptă. Vei avea o relaţie când destinul va hotărî.
Gândeşte-te la răspunsul meu.Baftă!

| Irina791 a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Merci mult happy m-am pus un pic cu picioarele pe pamint big grin eu am 16 ani si chiar mai mult)) am mai avut o relatie cu un baiat, insa IQ la ambii nici nu trebuie de comparat, de aceea chiar aveam nevoie de un sfat..merci mult happy ma voi gindi neaparat mai profund la cele spuse