| vivis a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi.Problema mea este ca nu prea am "prieteni", ma refer la prieteni cu care sa ies la o cafenea, in club etc.Stau toata ziua si ma plictisesc in casa doar ca nu am cu cine sa ies, iar putinele prietene pe care le am daca le invit undeva spun ca ele nu merg, dar cand ele vor sa iasa undeva pe mine nu ma invita. Pur si simplu nu stiu ce sa fac, ma gandesc ca anii trec si o regret pentru ca au trecut asa, niciodata nu o sa ma mai intorc la 16 ani. Stiu eu sunt de vina ca nu am prieteni pentru ca sunt mai rece, distanta, toti spun ca am fite, ca sunt ingamfata si de bani gata. Nici cu colegii nu prea ma inteleg, adica nu prea vorbim, cum am spus mai sus e vina mea, dar simt ca ei nu ma vor in jurul lor (poate ca asta e doar in mintea mea)si nu ma bag. Toata vacanta m-am uit la telefon sa vad dac am primit vreun mesaj sau telefon, dar nimic. sa nu credeti ca sunt vreo ciudata care arata nu stiu cum, sunt o fata normala, colegii spun ca sunt pitipoanca doar ca am imbrac mai altfel decat celelalte colege care vin la scl cu niste blugi ponositi si incaltaminte murdara, si sunt blonda. Uneori, adica mai mereu sunt nesigura pe mine si cred ca si asta impiedica sa imi fac prieteni. Va rog ajutati-ma, vreau sa ma schimb!

1 răspuns:
| Adorable a răspuns:

Hey, chiar am citit problema ta si te inteleg pentru ca si eu am avut o perioada din viata cand nu ma intelegeam cu nimeni.
Gaseste o fata din clasa, roag-o sa faceti ceva frumos impreuna.
Eu am un blog impreuna cu o colega si asta ne-a facut sa fim apropiate si acum toata clasa este de partea noastra pentru ca lor le place ceea ce facem.
Incearca sa faci si tu un blog cu un articol interesant, creeaza o poveste, fa un top cu filme, scrie lucruri frumoase despre colegi, asta pana cand o sa iti spuna una din fetele din clasa ca ai un blog super. Tu atunci o vei putea intreba daca nu ar vrea sa ti se alature.
Ia incearca ceea ce am zis eu, poate merge! :*
PS si eu sunt blonda. happy Dar asta nu inseamna ca daca suntem blondine ne gadila neuronu`. happy
Succes! :*