| Daiana90 a întrebat:

Vreau niste pareri despre felul cum sa te comporti sa fii placuta de ceilalti(in special de baieti). Eu sunt mai inchisa in mine, dintre nu stiu cati copii imi aleg1, 2 care sunt ca mine si ma inteleg cu ei.Nu imi place sa stau in grupuri pentru ca sunt doar fete care sunt mai.indraznete,stiu cum sa atraga baietii si sunt mai altfel.eu sunt mai moale, mai timida si stau cu una, doua fete in afara grupului.Am avut in clasa o prietena foarte buna pe care sincer sa va spun nu o mai suport.Are niste fite in ea, numa geme incontinu si are o privire. nu stiu cum face sa ii atraga si nu imi place sa stau in compania ei sa vad cum ea ii mai buna decat mine si cum toti vin la ea. Ea stie cum sa se aranjeze si din astea si eu sunt prea simpla. da mi-am dat seama ca cel mai mult comportamentul conteaza.Asta pentru ca toata lumea imi spun ca sunt frumoasa(adulti, prieteni, colege), unii mai imi spun ca nu stiu cum sa imi pun in valoare frumusetea ca nu ma machiez da asta nu ar fi cea mai mare problema.Nu stiu cum sa ma comport, sunt nesigura si multe alte chestii si oricat as incerca nu pot sa fiu ca celelalte.Cum sa fac? Nu suport sa fiu singura asa, considerata moale si sa nu se uite niciunul la mine.

8 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pai sa ai o doza de timiditate, sa fii naturala, nu vopsita ca un papagal, sa fii frumoasa, sa ai formedrooling, satenadrooling, ochi caprui:X, etc, etclaughing

| Adya20 a răspuns:

Citeam ceea ce spuneai si ma regaseam in anumite probleme d-ale tale.Nu trebuie sa fi ca ele! Nu trebuie sa iesi in evidenta cum fac ele! Plus de asta fetele mai mari cum le numesti tu nu inseamna ca sunt mai sigure. Uite, eu am 20 de ani si am momente in care sunt timida, nesigura pe mine, uneori am impresia ca cele mai mici decat mine sunt mai ideale dar sti ceva? Sfatul meu este sa fi tu! Mai bine 2, 3 prieteni decat multi si falsi. Tu esti complexata din cauza acestor fete dar si tu esti minunata in felul tau, mi-ar place sa vorbeasc cu tine mai multe personal daca vrei ca sa vezi cum stau lucrurile.Si ca sa te pot ajuta mai mult.

| georgiana a răspuns:

Nu trebuie sa te machezi pentru a fi atragatoare, simplitatea, naturaletea conteaza mai mult, un balsam de buze si rimel este suficient.Trebuie sa fii tu, nu sa-i copi pe cei din jur, altfel nu mai ai personalitate.

| xjustfearless a răspuns:

Lumea spune că machiajele sunt făcute pentru oamenii cu coşuri pe faţa şi tot felul de minuni pe ten. Dacă vrei să-ţi faci prieteni fi mai îndrazneaţă, aşa îşi fac fetele prieteni, iar în cazul baieţilor, nu ştiu... daca fata aceea are chef de băieţi să se duca învârtindu-se, tu nu te lua dupa ea, pentru că majoritatea persoanelor ca ea ajung prin alte ţări, înţelegi tu ce veau să spun.
Dacă vre să-ţi faci prieteni, fi mai îndrazneaţă, si bagă-te cu persoane în seamă.

| betty08 a răspuns:

"Frumusetea este in ochii cui priveste". Am si eu fitoase din astea in clasalaughing. Panarame, ce sa e zici, vor sa fie in centrul atentiei si nu stiu cum sa faca...si au ales metoda clasica."PROSTIA". Ele nu stiu ce este ala respect fata de ceilalti.De exemplu vineri a venit la noi la scoala un student in anul 3 la facultatea de geografie sa ne prezinte un proiect.si 3-4 colege, niste tampite ca altfel u am cum sa le zic au incput sa rade de baiatu ala sarau si sa faca misto de el.Va dati seama cum s-a simtit saracu baiat?straight face, In fine, sa ne limitam la subiectul nostru laughing. Sa iti spun ceva.In clasa a 5-a, a venit la mine in clasa o noua fata, ne-am imprietenit eram prietene foarte bune. Dupa ce am cunoscut-o mai bine, am inceput sa ma indepartez de ea pentru ca ea la 13 ani avea relatii cu baietii mai mari ca ea, de aia de 18 19 20 de ani si nu vroiam sa isi schimbe prietenii mei parerea despre mine.In fine...acum nu o mai suport, as bateo numai in gura aialaughingAs baga-o cu nasu in **** nu stiu, fata mea, da nu o suport, abia astept sa trec repede la liceu sa scap de ea, sa nu o mai vad, sa nu o mai aud.Am numai "ORCI" in clasalaughing.

Tu nu te lasa influentata de comportamentul colegelor.Iesi in evidenta cu calitatile tale, nu cu defectele.Colegele tale, ne avand calitati de apreciatlaughingSe scot in evidenta prin defecte.Isi accentueaza defectele.Si in legatura cu macheatul, hmm nu ar fi o mare problema, poti invata oricand sa te machezi, sa te aranjezi:*, nu este greu deloc.:*Ignorati colegele increzute.Fii tu aia desteapta si aratale ce inseamna sa fi la locul tau.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca esti asa mai? Lasa ca esti destul de binewinking. Nu te schimba doar pentru putina atentie, mai tarziu va veni cineva mai,, cool`` decat tine si tu vei fi de domeniul istorieiwinking.
Daca insisti sa fi asa, ai putea incerca sa nu mai te superi la ce se spune despre tine, sa vezi mereu partea pozitiva a lucrurilor, cand ti se aduce o jignire, sa faci haz de necaz, si sa incerci sa le platesti cu aceeasi moneda celorlalti: studiaza-i cu atentie o vreme, si cand crezi ca e momentul, fa-i de ras... iar sunt rautacioasa mai, nu stiu ce-am azi confused happy.

| Levya a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie...doar ca eu sunt a 5 a laughing

| liana_8202 a răspuns:

Mie imi pare o tipa de treabahappy...cat despre timiditate, incerca sa faci intr-un fel sau altul, incat sa nu mai fie o problema! daca ai niste prietene adevarate(cel putin una)incerca sa vb cu ea.sau cu o persoana in careai incerede! daca vrei, putem vorbi pe id ul:luv_you_miss_you