| anonim_4396 a întrebat:

VoI ascultati de parintii? Dau fundita celui mai sincer raspunswinking

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Mama imi propune ceva, eu cantaresc, eu decid mama doar ma sfatuieste.Parintii mei au stiut cum sa "imbrace" orice ca sa imi arate o alta parte a problemei. Ei sunt cei care m-au invatat sa ma feresc de cei care privesc o problema dintr-un singur unghi.Mama zice ca sunt "spani". Acum mai mult ca niciodata ii dau dreptate si ii sunt recunoascatoare ca mi-a deschis mintea sa cunosc oamenii altfelwinking

14 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sincer, nu.straight face

| Puf a răspuns:

Uneori da, uneori nu. Cand sunt cazuri mai serioase ascult, insa de obicei prefer sa gresesc si sa trec printr`o perioada proasta sa`mi pot da singura seama ce pericole sunt in viata, asa pot invata singura din greselile mele. Si oricum, un parinte tie alaturi chiar si cand gresesti, chiar daca uneori te critica, ei pot ierta mult mai mult decat putem gresii noi.

| Ada... a răspuns:

Bună! Încerc, deşi de cele mai multe ori nu prea reuşesc, măcar ştiu că am încercat. happybatting eyelashes

| Doddel a răspuns:

Ascult cat trebuie fara sa supar pe cineeva

| paramore a răspuns:

Cred ca glumestitongue
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
pentru ca sunt un fel de hitleristi si ma enerveaza, asa ca eu tac si facoh go on
nu le convine... dar asta e\dancing

| Shinen a răspuns:

Uneori ascult, alteori nu(mai des:d)
Dar, chiar daca nu recunoastem, parintii nostri au dreptate.
Eu, sincer, am momentele mele cand ascult si momentele mele cand nu ascult,happy

| alessutz11 a răspuns:

Nu ii ascult (de fapt nu prea, dar mai sincera de atat nu pot sa fiu)

| ana2205 a răspuns:

In general da, pe tata mai mereu...pe mama o mai aburesc, daca ma intelegi. laughing

| mihai_2762 a răspuns:

Buna!

Pot sa stiu si eu cati ani ai? Normal ca asculti de parinti si cand o sa fii la casa ta asculti de parinti, ei sunt cei care ti-au dat viata, ei sunt cei care te-au crescut. Cand ai vreo problema la cine apelezi prima data? la prieteni, it spun eu ca nu faci chestia asta apelezi la parinti pentru ca ei stiu cum sa rezolve problema bine asta o vei face pana la o anumita varsta. Cine iti spunea cand erai mica "mama nu face aia ca nu e bine" eu zic ca mama ta nu vecina.
Asa ca da eu unu inca ascult de parinti chiar daca am o varsta si in momentul de fata nu sunt deloc langa mine sunt ceva de genu la 2600 km departare si ai face bine si tu sa asculti de parintii tai. Poate ca vei zice ceva de genu "iautel si pe asta sta dupa fusta lu masa" sincer poti sa zici ma pe mine nu ma afecteaza ce vei spune.

Bafta

| SlowLikeSnow a răspuns:

Daca spune mama ceva eu spun "da" dar cand ies di casa fac exact pe dos. asta e de preferat e sa o faci pe sfantul d fata cu parint pana prind ei incredere in tine dupa aia e simplu sa faci ce vrei

P. S: o stiu din experientawinking

| Smoke_7892 a răspuns:

Dapbig grin asta pentru ca am niste parinti super okhappy adica ma lasa sa fac cam tot ce vreau. de ex: eu i-am luat si la disco cu mine pentru ca a fost ziua mamei si nu vroiam sa-i lasa acasa si eu sa ma duc la discobig grin. si a fost super:X)

| Eu.si.atat a răspuns:

Depinde si de situatie, de obicei da, dar nu este neaparat o regula, ma inteleg bine cu ei, parca mai bine in ultima perioada decat inainte. Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...eu ascult pentru ca stiu ca ei au trecut prin viata si stiu la ce sa se astepte si imi vor doar binele.love struck.Ms de raspunsuri :*

| Ada_3052 a răspuns:

Da si nu!