| alexarabu32 a întrebat:

Am 15 ani si nevoie urgent de aproximativ 1000 de lei. dati-mi va rog solutii. funda

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Solutia este sa strangi in continuare pana la anul viitor pe vremea aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, pana la 16 ani nu ai voie sa lucrezi... poate sa le ceri parintilor.
Pentru ce ai nevoie?

| tacitacitaci a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, ai voie. E legal de la 15 ani sa lucrezi cu acordul parintilor.
Art. 12, 2. http://www.codulmuncii.ro/titlul_2_1.html

Răspuns utilizator avertizat
| DelphhiN a răspuns:

Incearca sa imprumuti de la cunostinte, sau cel mai bine vorbeste cu parintii

| alexarabu32 explică:

Am strans de-a lungul timpului 1600 de lei si daca mai fac 1000 voi avea 2600 si pot cumpara un pc nou saptamana asta de black friday. mama e tampita si nu imi da

| suntserios a răspuns (pentru alexarabu32):

"mama e tampita si nu imi da"

pai nici nu meriti sa iti dea.