| SecretName1234 a întrebat:

Am un telefon Allview P5 Alldro si acum cateva zile l-am scapat si s-a spart.Ecranul este spart dar nu mai merge nici touchscreen-ul.Cam cat ar costa reparatia? Multumesc!

7 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Mergi cu el la un service, ei sunt cei mai in masura sa iti dea un raspuns exact.

| Simpatic a răspuns:

Cred ca mi bine mai astepti si cumperi unul nou...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 sau 200 de lei depinde la ce service te duci.

| uninvited66 a răspuns:

Mult, pentru ca la telefoanele(low cost), pe LCD-urile alea gunoi, touch-ul e lipit de ecran. Sare de 300 ron lejer doar componentele+ manopera

| Ursuleţ25 a răspuns:

Daca ai vrea sa nu ti se intample iar, te-as sfatui sa-ti cumperi alt telefon, daca ai posibilitatea. Eu am folosit Samsung 2 ani jumate, si folosesc si l-am scapat cu ecranul mai mult de 3 ori pe gresie, asflat, si crede-ma ca nu a patit nimic. E intact fara nici o zgarietura. Si am si un prieten care are S4 si tot asa l-a scapat cu ecranul pe jos si n-are nici pe dracu. Plus ca si taicamiu si maicamea tot Allview au, si crede-ma ca nu sunt multumiti deloc de el. Se aude foarte incet, pozele nu sunt deloc clare, si nu poti sa te joci pe el ca-ti merge sacadat. Este doar o parere. Eu iti spun din experienta mea.

| MinivaGSM a răspuns:

Depinde ce s-a spart, touchscreen-ul (partea pe care dai cu degetul - geamul - sticla) sau lcd-ul (partea care afiseaza imaginile).

Am explicat pentru ca multe persoane le confunda.

Touchscreen-ul te costa 40 RON, montajul 40 RON.

Uite aici https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-p5-alldro

O seara frumoasa!

| andreipiuara a răspuns:

Depinde unde te duci dar cred ca intre 100lei sau 80lei.