| Faranume1929 a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a 12 a si recent am facut 18 ani. Acum un an mama mi-a facut un cont (ING) unde sa-mi transfere bani. Am primit pe aplicatia de la ING sa-mi actualizez datele pentru ca sunt major. La "sursa fondurilor care vor tranzita ING" am pus alocatie/ bursa, insa la "Sursa averii" nu m-a lasat sa pun alocatie sau bursa si trebuia sa aleg din variantele pe care mi le dadea aplicatia, ceea ce am si facut.
Este vreo problema? Trebuie sa depun un dosar pentru alocatie la liceu si vreau ca banii sa ajunga in contul de care ziceam. Ma gandesc ca daca la sursa averii am pus salariu/mostenire si in cont de fapt vine alocatia poate o fi o problema….

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si alocatia tot de la scoala o primesti cît timp esti elev si nu poti trece acolo avere alocatialaughing avere era daca mosteneai o suma mare de bani de la o rudă care a decedat dar cum nu ai rude milionari nu treci nimic la acea rubrică

| Faranume1929 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu pot sa las asa laughing) Imi scrie "camp obligatoriu" trebuie sa pun ceva acolo ca altfel nu pot sa actualizez datele

| dullcat a răspuns:

Din moment ce tu nu lucrezi nu ai niciun salariu.Iar pentru actualizarea de date e recomandat sa mergi la banca direct.

| Hyperion7 a răspuns:

Mi se pare că fiecare școală are un parteneriat cu o anumită banca, nu știu dacă școala ta are contract cu ING, dar poți întreaba totuși.
Daca nu au, trebuie sa îți faci un alt cont.
Cât despre sursa averii, nu știu ce să zic.

| haileewatson a răspuns:

Pai ce alte optiuni aveai?

| Faranume1929 explică:

E ok daca la sursa averii scriu alocatie?