| missunderstoodx a întrebat:

Buna TPU, eu locuiesc cu mama intr-un apartament inchiriat (parintii mei nu sunt inca divortati dar urmeaza in viitor sa divorteze) si nu-mi place apartamentul, este urat, inteleg ca atat isi poate permite mama si as vrea sa fac niste bani ca sa putem gasi un alt apartament si sa o ajut sa platim chiria macar cu 3-4-5 sute de lei ca face o diferenta.
Ce pot lucra ca fata la 16 ani sa fac si eu cateva sute de lei pe luna? Precizez ca am liceu dupa amiaza si nu am timp sa lucrez in timpul saptamanii pentru ca sunt ocupata cu studiul

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

( ești un copil foarte rar și ai o inimă și un suflet foarte curat la ani tăi vrei să-i plătești chiria mamei tale și tu fiind fată ((((

ai jucări?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ținte de schola da find și vara este sezonul asta care angajează la plaja eu am muncit pe plaja da și acolo sunt o groază de...multe...foarte multe se învârte..de loat te ia sigur la angajat da la ani tăi nu știi dacă te ia măcar să fi avut 18 ani și sigur te angajau da poți să întrebi pe undeva că ajutor bucătar la terasă pe mine mă luase și țin minte tot așa la vârsta ta era un copil de 16ani atâta

| ioana748 a răspuns:

La MCDONALD'S iti faci program cum doresti
Acum, depinde si in ce localitate esti.
Gasesti in Horeca, supermarketuri, fast-fooduri,
Doamne ajuta, ❤️

| Dragobeta a răspuns:

Vezi pe la baruri, terase, au nevoie de personal in weekend cand sunt mai multi clienti.

| missunderstoodx explică:

As fi vrut sa schimbam ceva macar in camera mea dar nu ne lasa proprietarul! de asta intreb

| anonim_4396 a răspuns (pentru missunderstoodx):

Te ajut eu cu prima lună la chirie cu 5 sute de lei atât pot și eu doar o dată bine? Poți să-ți iei tu ce vrei cu ei și ce vrea sufletul tău și inima ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru missunderstoodx):

La baruri nu te angaja niciodată în viața ta acolo sân boschatari drogați. du-te și muncește că ajutor bucătar aduci mâncare terasă lași mâncare pe masă la oamenii și ăia este. Cu chira te ajut eu prima lună îi dai pun numele mamei tale poți să-ți iei ce vrei cu ei.

| missunderstoodx explică (pentru anonim_4396):

Sa va ajute Dumnezeu... aveti o inima asa buna... v am trimis un mesaj in privat, sa va uitati cand puteti