| AndreasfromMetallicA a întrebat:

in toamna aceasta m-am gandit sa strang niste nuci, sa le vand in alt judet.Intr-un transport as avea marfa in valoare de 2000 lei,ce risc daca sunt oprit de politie, eu neavand certificat de producator.Care sunt factorii ce impun detinerea certificatului de producator(cantitate, valoare?) Multumesc mult!

1 răspuns:
| LuciWv a răspuns:

Nu stiu exact ce specifica certificatul de producator, cred ca arata doar marfa si cantitatea pe care o poti distribui
Ce risti?
Pai iti confisca nucile
Si o amenda, dar nu stiu cat este...