| Dynamoo a întrebat:

Cat poate valora o masina de cusut veche singer nemteasca merge in stare foarte buna. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan,daca este vorba de seria "Cap de vultur", si ai norocul sa stii unde sa mergi cu ea, poti obtine pana la 4000 euro pe ea.Indiferent daca e in stare de functionare sau nu.Acea serie de masini, contine foarte multa platina in compozitie.Au fost fabricate in Germania si instrainate pentru a nu i se confisca in timpul razboiului, intreaga cantitate de platina, proprietarului.Cu cativa ani in urma, acestia au decis sa le gaseasca si sa le adune, atat cat se mai poate.Mult noroc.

21 răspunsuri:
| Pingu69 a răspuns:

Eu zic ca din moment ce e veche nu pre mult...depinde cine vrea sa tio cumpere>> big grin

| MarianAlex112 a răspuns:

Ce marca este?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva sute de lei 400-500

| darrio2007 a răspuns (pentru MarianAlex112):

Singer.Scrie in intrebare.Dar nu stie ca se scrie cu S mare.

| MarianAlex112 a răspuns (pentru darrio2007):

happyscuze.daca ai noroc o poti da si cu 200 mil daca nu su cu 10 mil depinde de care este si ce cod are...

| Lolităăăă a răspuns:

Nu stiu. 80-90 lei cred.

| Dynamoo explică (pentru MarianAlex112):

Singer

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
În jur de 300 de lei.

O seară bună!

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru raspuns dar cum pot vedea daca e cap de vulur ma poti ajuta te rog frumos!

| Dynamoo explică (pentru MarianAlex112):

Cum pot sa vad cam cat valoreata dau funda
multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Da.La roata de la cap care antreneaza mecanismul,sub ea sau pe lateral,pe capul masinii,are o emblema, ca o tablita pe care este desenat, gravat, cum vrei sa numesti, un cap de vultur.

| MovileanuMariaLaura a răspuns:

Cam 2 milioane
Sper sa-ti fie de folos! happy

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Ivancea2 se numeste The Singer manfg.co.si are o emblema trade mary si seria este urmatoarea: v1285714 ma poti ajuta ca vad ca te pricepi Multumesc! Tiam dat funda ca te-ai inplicat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Offfff,nu funda ma intereseaza ca nu alerg dupa asa ceva.
Nu retin seria dar repet:daca nu are acel desen, acea emblema pe care este gravata capul de vultur nu pot garanta nimic.
Daca reusesc sa aflu ceva despre serie, iti voi comunica.

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Da iti multumes foate frumos esti de treaba incodata Multumesc!

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Ivan imi lasi adresa de imail sa-ti dau maine poze cu emblemele sami confirmi Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Sigur,ti-o trimit prin mesaj privat.

| PentruCaAutomobile a răspuns (pentru Pingu69):

Ba pinguin de maxim 10 ani, ai auzit vreodata de termenul "de colectie"? Marsh si joaca metin2!

| Petrov_Vasile_1948 a răspuns:

Poate valora si 10 mii de euro

| Chiorean_Silvia_1990 a răspuns:

Buna seria masini este C433803