| Dynamoo a întrebat:

Cat poate valora o masina de cusut veche singer nemteasca merge in stare foarte buna. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan,daca este vorba de seria "Cap de vultur", si ai norocul sa stii unde sa mergi cu ea, poti obtine pana la 4000 euro pe ea.Indiferent daca e in stare de functionare sau nu.Acea serie de masini, contine foarte multa platina in compozitie.Au fost fabricate in Germania si instrainate pentru a nu i se confisca in timpul razboiului, intreaga cantitate de platina, proprietarului.Cu cativa ani in urma, acestia au decis sa le gaseasca si sa le adune, atat cat se mai poate.Mult noroc.

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru raspuns dar cum pot vedea daca e cap de vulur ma poti ajuta te rog frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Da.La roata de la cap care antreneaza mecanismul,sub ea sau pe lateral,pe capul masinii,are o emblema, ca o tablita pe care este desenat, gravat, cum vrei sa numesti, un cap de vultur.

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Ivancea2 se numeste The Singer manfg.co.si are o emblema trade mary si seria este urmatoarea: v1285714 ma poti ajuta ca vad ca te pricepi Multumesc! Tiam dat funda ca te-ai inplicat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Offfff,nu funda ma intereseaza ca nu alerg dupa asa ceva.
Nu retin seria dar repet:daca nu are acel desen, acea emblema pe care este gravata capul de vultur nu pot garanta nimic.
Daca reusesc sa aflu ceva despre serie, iti voi comunica.

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Da iti multumes foate frumos esti de treaba incodata Multumesc!

| Dynamoo explică (pentru anonim_4396):

Ivan imi lasi adresa de imail sa-ti dau maine poze cu emblemele sami confirmi Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dynamoo):

Sigur,ti-o trimit prin mesaj privat.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva sute de lei 400-500

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
În jur de 300 de lei.

O seară bună!

| Lolităăăă a răspuns:

Nu stiu. 80-90 lei cred.

| MarianAlex112 a răspuns:

Ce marca este?

| darrio2007 a răspuns (pentru MarianAlex112):

Singer.Scrie in intrebare.Dar nu stie ca se scrie cu S mare.

| MarianAlex112 a răspuns (pentru darrio2007):

happyscuze.daca ai noroc o poti da si cu 200 mil daca nu su cu 10 mil depinde de care este si ce cod are...

| Dynamoo explică (pentru MarianAlex112):

Singer

| Dynamoo explică (pentru MarianAlex112):

Cum pot sa vad cam cat valoreata dau funda
multumesc!

| MovileanuMariaLaura a răspuns:

Cam 2 milioane
Sper sa-ti fie de folos! happy

| Pingu69 a răspuns:

Eu zic ca din moment ce e veche nu pre mult...depinde cine vrea sa tio cumpere>> big grin

| PentruCaAutomobile a răspuns (pentru Pingu69):

Ba pinguin de maxim 10 ani, ai auzit vreodata de termenul "de colectie"? Marsh si joaca metin2!

| Chiorean_Silvia_1990 a răspuns:

Buna seria masini este C433803

| Petrov_Vasile_1948 a răspuns:

Poate valora si 10 mii de euro