| Alin4uuu a întrebat:

Ce acte iti trebuie pentru a face fisa medicala pentru angajare? dau fundoibig grin

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Niciun act, pur si simplu o adeverinta de la medicul de familie care sa ateste ca esti apt.
Bafta

| Alin4uuu explică (pentru CataC):

Aha am inteles ca trebuie sa merg si la policlinica pentru niste analize, oricum mersi mult hai ca iti dau funda daca nu mai raspunde nimeniwinking

| CataC a răspuns (pentru Alin4uuu):

Da-o cui vrei, nu se fac bani din funde. Depinde unde te angajezi, daca ti se cere mai mult faci ce ti se cere. Dar in mod normal e suficienta o adeverinta de la medicul de familie, copie dupa actul de identitate si o copie dupa o diploma de studii (daca e cazul, depinde de functie) pentru intocmirea contractului de munca.

| Alin4uuu explică (pentru CataC):

Ok mersi mult de tot trebuie sa ma angajez ca asistent medical.

| CataC a răspuns (pentru Alin4uuu):

Aici s-ar putea sa trebuiasca analize mai multe, de obcei sange si plamani, pentru a depista eventuale boli cronice contagioase. Similar profesorii, ofiterii in penitenciare, si or mai fi dar nu stiu eu.
Oricum, n-are de ce sa-ti fie frica.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic altceva decat actul de identitate si eventuale analize, daca sunt cerute la locul de munca.