| JosePpPp a întrebat:

Ce imi trebuie ca sa poata sa-mi treaca bunica apartamentul pe numele ei? Acte-proceduri-conditii de indeplinit.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică pe numele tău, da?
Mergeți împreună la un notar, acolo veți afla toate cele necesare.
Pa, pa.

| giony54 a răspuns:

Cu buletinele si actul de proprietate mergeti la un notar public si acolo semnati un act.

| JosePpPp explică (pentru giony54):

Se percepe si vreo taxa ceva?

| KodrutZ a răspuns (pentru JosePpPp):

Normal ca se percepe, doar mergi la notar. Crezi ca astia lucreaza pe ochi frumosi? Oricum, daca e donatie probabil ca scapi cu vreo 1-2-300 RON.