| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ce trebuie sa fac si ce acte îmi trebuie ca sa inchid un cont într-o bancă? Un răspuns cât mai detaliat ar fi de apreciat.

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Daca TU esti titularul contului, atunci iti trebuie cartea ta de identitate, sa nu ai datorie pe cont si sa depui o cerere-tip pentru inchiderea contului.
La lichidare se vor percepe si unele comisioane (pentru intretinerea contului respectiv pentru operatiunea de lichidare).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti trebuie doar buletinul si sa mergi personal la banca sa ceri inchiderea lui!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi cu cartea de identitate si ceri inchiderea contului

| Holiday a răspuns:

Doar cartea de identitate. Daca nu mai ai bani in cont e posibil sa trebuiasca sa platesti si comisioanele de administrare cont restante. De asemenea unele banci percep taxa de inchidere cont, cam 10 lei. Mergi la banca, iti da o cerere de completat, platesti eventualele comisioane si taxe si asta e tot.

| johnnny123 a răspuns:

Mergi la banca si ceri inchiderea contului. Iti vor da ei cererea de semnat.