| UchihaShisui88 a întrebat:

Cine e deagord ca miei sa nu se mai taie de Pasti, adica omule au si ei viata nu sa ii omori si sai manaci ca niste haple si la fel si porcu de craciun interzicerea animelaelor de taiat

17 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sigur, sint de acord. Le dai tu de munca celor din industria carnii?

| rutanklan a răspuns:

Bine, eu is de acord. Ce faci in prvinta asta?

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

De acord! Vom manca maidanezi si aurolaci.

| Vichtory a răspuns:

E foarte corect, dar aceasta este o traditie. Si mie imi este foarte mila de mieluti, dar ce sa facem? Noi nu putem schimba nimic, o lume intreaga face asta, si nu putem noi sa o convingem.

| Elsiane a răspuns:

Păi... ar fi foarte corect. Nici mie nu mi-ar conveni dacă m-ar lua cineva de lângă părinții mei și m-ar omorî. Adică da, au și ei o viață! Dar... ce putem face? Asta este o tradiție care se respectă în fiecare an (poate doar unii o mai respectă).

| emmyl a răspuns:

Sunt de acord.
Hai să nu mai tăiem miei, trecem pe câini!

| Memories a răspuns:

Daca nu s-ar taia atunci ce ar face cu ei? Iar plimba in lesa, s-ar juca cu ei?
Apropo si daca sunt deaccord ce ai face in privinta asta?

| 7Azaky a răspuns:

Da...hai sa nu mai mancam deloc carne ca doar de aia avem canini!
Mie nu imi place carnea de miel si nici dupa porc nu ma omor... Dar acum ce sa faci? Sunt unele animale de consum...care se omoara ca sa manance si omu niste carne totusi!
E cam absurda propunerea ta! Asa hai sa nu mai mancam nimic!
O mai buna propunere ar fi sa nu mai bage antibiotice si alte cacaturi in toate animalele care le servim noi!(Dar nici asta nu cred ca s'ar putea intampla, pentru ca noi m(P)UL(I)tiMEA nu contam in ochii celor care ne "conduc"!

| yama a răspuns:

Frate....niste raspunsuri de sa-ti bagi ceva laughing))))) si intrebarea geniala.
ok, si mie imi plac animalele, am suflet si imi este mila cand este omorat un animal
dar totusi astea sunt traditii de sute de ani asa ca nu te astepta ca spunandu-ti parerea pe un site lumea nu o sa mai manance miel sau porc sau gaini; adica carne.
problema e ca in carne se gasesc anumite vitamine necesare organismului.
lipsa carnii poate duce si la atrofierea creierului (s-a facut studiu legat de chestia asta)

| rexxx a răspuns:

De acord* in fine... trebuie sa se taie ca suntem crestini si respectam un obicei da nu in halul asta barbar sa li se bage cutitu in jugulara sa le faca injectie si moara fara chinuri..carne trebuie pentru proteine si vitamine etc.

| blablablalba a răspuns:

Animalele sunt facute de Dumnezeu pentru hrana...Asa ca...

| DJ97 a răspuns:

Lol.rolling on the floor))) tu iti dai seama ca daca nu sar mai taia miei corect ar fi sa nu se mai taie gaini, porci, nimic. sar desfintaa KFC, MC, pizzeriile la care si voi mancatii laughing))) asa a fost din totdeauna, cel mai puternic la invins pe cel mai slab, asa se supravietuieste de mii de ani! am auzit pe altii mai destepti care ziceau sa li se faca injectii laughing)), bai inteligentilor, daca li se fac injectii dupa voi ii mancati cu otravurile alea din injectii in ei? laughing)))

| UchihaShisui88 explică (pentru DJ97):

De fapt la ce am *** mai clar sa ma refer este faptul ca daca continuam in halul asta o sa ajungem cu timpu sa mangacm alge si nu o sa mai avem animela e pentru ca asa e omu sa se inmulteasca si sa polueze

| Iliescu_Cristi_1992 a răspuns:

Sunt si eu de acord. Dar ce mai mancam de Paste si de Craciun.Sunt perfect de acord cu tine dar sunt traditii si romanii le respecta

| AbRaXiS a răspuns:

Si atunci ce faci? Bagi bani in porc ca sa ce? Sa se ingrase pana moare ca explodeaza?

| trancedman a răspuns:

Mai copii. In ce an sunteti nascuti voi? Voi stiti ca se taie mielul dar nu stiti de ce. Pur si simplu vreti sa nu mai fie taiati.Intai mai mergeti pe la biserica si intrebati preotul: "De ce se taie parinte de pasti mielul?" si dupa aceea puteti veni cu astfel de idei. Stiti voi oare ca Dumnezeu a pus omul stapan peste animale? Stiti voi oare ca animalele au suflete dar dupa ce mor ele moare si sufletul lor? Cititi Biblia.

| Savin_Lorin_1991 a răspuns:

Ahahahhahaha, cam cat de stupid trebuie sa fii ca sa intrebi asta?
*acum mananc un cotlet de porc cu cartofi prajiti*