| andreea_5374 a întrebat:

Cu cat este platit un ospatar pentru o noapte in care serveste la o nunta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de hotel. La hotelul unde lucrez eu la receptie, ospatarii primesc intre 50 si 150 de ron, depinzand de numarul persoanelor.
Acest hotel este de 3 stele.
Probabil la hotelurile cu pretentii mai mari plata e mai consistenta.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Depinde de nunta [ mai bogata, mai saraca ] dar oricum mai mult de 50 de ron. n doar poate la barosani sa arunce cu banii. dar nu cred /DEci 50 de ron

| sorosalina a răspuns:

Maxim 150 lei

| B3cKham a răspuns:

Nu stiu exact salariul. DAR iti pot spune sigur! ca un Ospatar nu munceste pentru salariu ci pentru Bacsis. Salariul este destul de mic deoarece fiecare persoana ce vine in local lasa macar 1 leu...
La o nunta depinde cat de beata este persoana pe care o serveste... Poate lasa bacsis mare rolling on the floor

| al3_9910 a răspuns:

Eu am un prieten care lucreaza in week. end. uri la un restaurant.de fapt il cheama doar la nunti.si din cate am inteles ii dadea 2 mil jum+c isi mai lua si bacsis. dar nu este obligatoriu sa fie la fel peste tot. difera de local, etc...