| barosanu69 a întrebat:

Cum e sa fii livrator pizza? E greu? Poti sa te descurci doar cu gps-ul daca nu cunosti aproape deloc orasul? Daca ati lucrat in domeniul asta sau cunoasteti pe cineva care a lucrat, va rog sa imi spuneti parerile voastre. Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la ce companie lucrezi. O sa te obișnuiești rapid cu zona chiar dacă nu știi orașul, ca nu o sa livrezi în tot orașul.
Am auzit livratori care se plângeau ca e nasol dacă nu ți se da mașina de munca și trebuie sa îți freci mașina personala

| sierra1 a răspuns:

Ia jobul, nu mai sta pe gânduri că ţi-l suflă altul

| Renato_Turcu_1989 a răspuns:

Eu lucrez in curierat un fel de acelasi fel doar ca zona de acoperire mai mare... depinde daca iti place meseria...nu te culca pe urechea ca te ajuta gps-ul in mare parte te ajuta dar in livrari de genul e vb de timp de cum iti planifici livrarile ca doar nu o sa pleci cu o singura pizza