| Lenesul87 a întrebat:

Cum pot sa obtin atestat de vanzator, vreau sa devin un fel de distribuitor dar sa cumpar marfa din fabrica si sa o vand la un pret mai mare direct in magazine, totul legal, ce acte mi-ar trebui si cum le pot obtine. P.s daca mai stiti alti pasi/ protocoale sunt bine venite.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-ti infiintezi o firma cu acest obiect de activitate, cel mai simplu este SRL sau chiar SRL-D (daca indeplinesti conditiile).
Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei si acolo primesti toate informatiile si iti pot actul constitutiv.