| anonim_4396 a întrebat:

Daca medicii de la noi din Romania au salarii mici,de ce sunt unii medici de elita care prefera sa ramana in tara?
De exemplu, cum se explica ca la noi in tara inca mai exista medici de renume international?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Patriotism sau sunt multumiti de ceea ce primesc.

| neutrino a răspuns:

Pentru ca desi au salarii mici, medicii buni au venituri foarte mari.

| D4vid a răspuns:

Pai pacientii ii motiveaza mai mult decat statul. Ca salarul este mic, asta e alta treaba dar ei primesc suficient cat sa fie multumiti.