| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa cumpar de ex articole vestimentare de pe un site din afara si sa le vand in Romania mai scump ( pe un site propriu, pe okazii.ro sau de ce nu intr-un magazin )?
Scz ca am psotat de 2 ori dar prima oara m-am grabit si am scris in loc de "scump" "ieftin", si s-a inteles cu totu altceva.

9 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Merge fara probleme.

daniela
| daniela a răspuns:

Da devi un intermediar. Dar crezi ca va merge? Oricum trebuie sa ai facturile in ordine.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Este legal, cu respectarea anumitor conditii: produsele sa fie cumparate dintr-un stat membru UE, sa ai facturi in regula, iar desfacerea sa se faca tot legal, adica sa ai firma.

| Brotacelu a răspuns:

Da, cred ca da

| canarita a răspuns:

Daca obti factura si ai firma si platesti impozite, este legal, altfel nu

| Elly4all a răspuns:

Buna cred ca este doar daca ai asigurare!
ByehappyElly

cami
| cami a răspuns:

Hm..adica eu merg la piata.
Cumpar rosii cu 2 lei, si le vand in fata blocului cu 3.
Da` de ce sa fie ilegal?

| thespy a răspuns:

Infiintezi o societate, platesti impozitul forfetarhappy, iti obtii toate autorizatiile si nimeni nu zice nimic de marfa atata timp cat ai acte de provenienta pentru ea. Dar sincer...gandeste-te la alt bussines!

| Simon_7286 a răspuns:

Dar trebuie sa platesti impozit