| ___tWJz a întrebat:

Salut recent m-am hotarat sa deschid un site online, sunt la un pas de a face asta.Am nevoie de ajutor este legal sa cumpar de pe un site mai ieftin si sa vand eu mai scump? Va rog am nevoie de detalii

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca infiintezi o firma (cel mai simplu SRL) cu obiect de activitate comert online. Nu intereseaza de unde cumperi tu marfa.

| ___tWJz explică (pentru Ioandelasal):

Sa zicem ca eu fac dropshipping daca dau exemplu tu vrei o bratara care e afisata la mine pe site si dai comanda de ea eu bag adresa ta si platesc eu cu cardul are ceva?

| ___tWJz explică (pentru Ioandelasal):

Ps. bratara de la mine de pe site e pe shein(exemplu) si comand de acolo pe datele tale are ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ___tWJz):

Nu cred ca o sa gasesti cumparatori asa, de ce sa dau mai multi bani unui intermediar cand pot cumpara direct.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ___tWJz):

Dupa mine sigur ca are, de ce sa dau datele mele la doi cand le pot da numai la anul si, mai ales, sa cumpar si mai scump.