| Vasi321 a întrebat:

In cat timp ajung bani din Germania in Romania cu transfer bancar de pe o banca online?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

24 ore ar trebui sa ajunga

| Awesom a răspuns:

24-48 H.

| Lisa01 a răspuns:

Nu dureaza decat cateva ore. Daca pui banii de ex la 12 pana pe la 18-19 ar trebui sa ajunga. Am facut transferul asta din Spania-Romania si asa a functionat.

| Serbanoiu_Catalin_Nicusor_1968 a răspuns:

Maximum 48 de ore. Cel mai simplu e cu cardul sau plata cu pay-pal. Ambele se inregistreaza instantaneu.

| CataC a răspuns (pentru Serbanoiu_Catalin_Nicusor_1968):

Maxim 2-3 zile lucratoare.

P.S. Paypal nu e instant, e instant in contul de pay-pal, dar dureaza tot vreo 48 transferul efectiv in cont ulterior. Avantajul sunt taxele mult mai mici.

| Daimlerica a răspuns:

Cel mai usor si rapid sa faci transfer e sa deschizi un cont revolut si inca unul pentru cel/cea din Romania. Acum ai si optiunea de cont pentru economii unde primesti dobanda zilnic pentru banii tinuti pe cardul lor. De exemplu daca ai 1000e pe cont primesti de la 25 la 45 euro pe zi in functie de tipul de cont si transferurile sunt instant. https://t.ly/tNChg
Bafta!