| Simon a întrebat:

Lucrarea de licenta o fac din ticketing. Mi-am ales o companie aeriana "Air Canada" si trebuie sa fac analiza economico-financiara (cifra de afaceri, venituri, cheltuieli, profit si rentabilitate comerciala). Am toate calculele facute deja de companie eu trebuie doar sa fac un tabel in care sa introduc datele cifrei de afaceri pe ultimii 3 ani (asta am facut) si inca unu in care sa exprim dinamica lor...indice de dinamica cu baza fixa, in lant si ritm de crestere cu baza fixa, in lant. Nu stiu sa fac dinamica, de o luna ma chinui...pls stie careva? YM enjoy_sim0n

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fara suparare!
Daca ti-ai ales un subiect de licenta pe care nu esti in stare sa-l finalizezi, chiar nici atunci cand ai toate datele, atunci nu merita sa iei licenta!
Ca noroc ca, licenta nu vizeaza pilotajul: ar fi o prabusire dezastruoasa!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu un profesor de statistica, cu siguranta te va ajuta cu mult mai multe detalii, e sunt pasionati de asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am aceeasi licenta ca tine, putem lua legatura cumva sa ma ajuti si pe mine in cazul in care ai finalizat-o? multumesc

| Simon explică:

Din pacate mi-a fost aleasa ...gen cum se alegea liceul acu' cativa ani. Nu a fost prima optiune, doar ca cu asta m-am ales, si plus de asta profesoara indrumatoare nu prea ma indruma. Si plus de asta e vorba de niste formule pe care nu le am, din pacate, si pe care le-am tot cauta dar nu le-am gasit. Va rog mult lasati-mi un mesaj doar daca ma puteti ajuta cu ceva...nu ma intereseaza criticile. Nu m-am suparat, mersi ca u macar ai dat un semn. Bafta!

| Simon explică:

De facut am facut-o, nu stiu sigur daca o mai am, caut si-ti zic. Da-mi un semn pe mrc.simon@yahoo.com sa vb. Ciuz