| tonyc7 a întrebat:

Oricine care e patron de agentie imobiliara in Bucuresti castiga multi bani de pe urma acestei activitati? Sau doar o mica parte din acesti patroni? Sau poate chiar majoritatea lor? Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cistigi mare lucru daca nu convingi clientii sa si cumpere apartamentul pe care l au vazut sau garsoniera, din vinzarea unei case faci comision bun, nu asa ca te plimbi cu clientul de la o adresa la alta si clientul nu e multumit de ceea ce vede vrea sa dea mai putin decat cere proprietarul, nu este o afacere, muncă multă alergatură si nimic, nu vinzi zilnic cîte o casă sa fim seriosi, românii nu i si permit in fiecare an garsonieră sau vilă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca orice afacere. La unii merge mai bine. La unii merge mai prost.

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Si crezi ca merita sa te apuci de o astfel de afacere? In Bucuresti?

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Daca stii cu ce se manaca domeniu si esti capabil orice afacere merita

| NunuNini a răspuns:

Depinde cata activitate au. Nu castiga nimic stand in birou.
Iar in ultima vreme piata imobiliara a cam inghetat. Sunt putine tranzactii.