| Bilii a întrebat:

Salut. Sunt la mate info si vreau sa dau la Universitatea din Craiova.Eu as vrea sa ma duc spre programator.la facultatea de Automatica si calculatoare se face programare? Se invata? Pot iesi si programator de aici? Sau trebuie sa ma duc la facultatea de informatica. Dar la automatica se face si robotica si parca mi-ar plăcea sa invăț si robotica.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu am inteles de la multe persoane ca nu iesi programator, ci trebuie sa inveti tu destul de multe pe cont propriu si gasesti chiar pe net. Adica sunt care au reusit asa in programare fara facultate, self taught.