| DIMar567Daniels a întrebat:

Salutare tuturor! ...Am o mica nelămurire ce tine de contabilitate... Facturile plătite pentru contributiile salariale nu se pun la plati? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se trec direct la plati doar o parte din CAS pentru conditii speciale si deosebite de munca si contributia asiguratorie pentru munca, celelalte contributii si impozitul pe salariu se suporta de angajat din salariul brut, asa ca se trece la plati salariul brut.