| Oviiyy a întrebat:

Stau pe litoral si ma gandesc ce afacere sa pornesc sa fac bani cand vin turistii la mare, nu ma ocup cu inchiriatul. Vad acum cum trec turistii si ma gandesc ca trebuie sa le ofer ceva ce vor dar nu stiu ce. Imi puteti da o idee.

3 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Ai putea să cumperi diferite obiecte de la paradă și să le dai cu un leu mai mult, să ieși în profit.
Exemplu: Te duci la tarabă, iei un inel cu 1 leu, d-ăla de copii, și-l vinzi cu 2 lei.

Sau iei o autorizație de la notar și iei frumos o tarabă, vinzi limonadă, fructe, blabal.

| Oviiyy explică (pentru snzpaul):

Ma tu cine esti, sa iei tu autorizatie de la notar ca esti nebun

| Vladone80 a răspuns:

Cauta o idee de afacere pe blog-ul Enciclopedia Afacerilor!