| Andrei9716 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea astea dar nu cred ca am pus-o bine! Eu m-am angajat prima dată cu contract si am abia 3 luni de contract! As vrea sa scot din banca 25.000 de lei mi-ar accepta banca împrumutul? Si daca da trebuie girant?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, poti sa mai pui intrebarea asta si de 100 de ori, ca tot acelasi raspuns il vei primii, pentru ca legile si regulile bancare nu se schimba peste noapte!

Nici o banca din lume nu-ti va da credit bancar dupa doar 3 luni de munca, indiferent ca ai contact permanent sau girant!

Daca tot nu-ti vine sa crezi, de ce nu mergi la 10 banci sa intrebi? Este gratis sa intrebi!

| gigite a răspuns:

Tu? daca ai avea posibilitate/disponibilitati/firma de creditare ai promova asa "scoatere din banca" propusa, adica de la tine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru gigite):

Nu stie sa se exprime corect! Nu are ideea ca 'scoatere din banca" insemna extragere din contul lui bancar, doar a banilor care ii are el in cont.
Dar mentioneaza ca : "... mi-ar accepta banca imprumutul?", ceea ce confirma ca doreste sa ia un imprumut bancar, de suma aia.
Pune si el intrebarea in diverse moduri, sperand da auda ce vrea el, odata ce i s-a sus clar ca nu se acorda imprumuri