| disnepchanel a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina din Germania pe persoana fizica si vreau sa stiu daca in anunturile de pe mobile.de TVA-ul NEDEDUCTIBIL inseamna faptul ca pe lanag pretul afisat mai trebuie sa platesc si TVA-ul de 19% sau platesc doar pretul care este in anunt? de exemplu 2500 euro costa masina si mai platesc si tva-ul de 19%? sau doar pretul cat este afisat in anunt. [dau funda]

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Platesti doar pretul afisat. Informatia cu TVA nedeductibil este pentru firme, respectiv ca nu-si vor putea deduce TVA inclusa in pret. Numai bine!