| anamariairina36 a întrebat:

Am facut un tablou in care am folosit ruj iar acum vreau sa pictez un model peste. Problema este ca rujul nu s-a uscat inca si astept de aproape doua luni. As picta asa cum este acum dar imi este frica sa nu de intinda rujul si sa stric tot. Putin ajutor?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Minodora15 a răspuns:

Incearca sa folosesti vopsele fara apa... Adica in ulei. De astea se folosesc la liceele de arta. Cred ca o sa mearga :3

| anamariairina36 explică (pentru Minodora15):

Merci mult! tongue
Succes la liceu happy

| Minodora15 a răspuns (pentru Minodora15):

Multumesc dar eu nu sunt la liceu. Verisoara mea este si ma ajuta foarte mult fiindca ador sa desenez. :3