| Cr7adi a întrebat:

Am un bmw 520d 2008. am niste probleme cu cutia de vitzeza automata steptronic, cand schim din a 4 in a 5 scriemca transmision fault and drive safe si ma limiteaza la 80. practic exista o problema la schimbarea treptei din a. 4 in a 5. Ce poate fi la nivel tehnic? si inainte de mers la service as dori niste pareri despre ce poate fi.Va multumesc tuturor anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand i-ai inlocuit ultima data uleiul si filtrul la cutie?
Smucea putin inainte de acest defect?

| Cr7adi explică:

Uleiul l-am inlocuit la 140000 km acum are 161000, simteam ceva in neregula si inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cr7adi):

Intreaba-i pe cei de la cutiideviteze.ro.
Ei repara asa ceva.
Cei de la BMW stiu doar sa o inlocuiasca cu alta.
Eu i-am sunat cu o problema si s-a rezolvat fara sa mai fie nevoie sa ma duc la ei.