| bogdan1430 a întrebat:

Este cineva posesor de Ford Mondeo, modelul din 2008 -2010, cu motor de 1.8 diesel. Sunt interesat daca motorul e suficient de puternic pentru masina. Daca trage bine, daca accelereaza bine si daca sunteti multumit per-total de masina

Multumesc

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Mondeo are rezervor de 60-70 litri si un 2.0 ar consuma undeva pe la 6-7% pe cand un 2.2 ar consuma undeva pe la 5.5-6%, ciudat dar asa este! Cu cat ai motorul mai mare cu atat se chinuie mai putin sa traga dita mai masina ca mondeo este o masina mare si greoaie! 1.8 TDCI este destul de micut pentru mondeo dar nu cred ca va avea probleme, de mers tot merge si stie sa si fuga daca vreiwinking

2 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Nu posed modeo dar am condus unu model 2012-2013 cu motor 2.0 si am fost foarte multumit de consum..am mers undeva in jur de 900km cu plinul..si la destinatie am fost surprins sa vad ca mai am aproape un sfert de rezervor de motorina.a si era sa uit.cei 900km au fost facuti in regim de autostrada.

| RB26DETT a răspuns (pentru DataSoft):

Mondeo are rezervor de 60-70 litri si un 2.0 ar consuma undeva pe la 6-7% pe cand un 2.2 ar consuma undeva pe la 5.5-6%, ciudat dar asa este! Cu cat ai motorul mai mare cu atat se chinuie mai putin sa traga dita mai masina ca mondeo este o masina mare si greoaie! 1.8 TDCI este destul de micut pentru mondeo dar nu cred ca va avea probleme, de mers tot merge si stie sa si fuga daca vreiwinking

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Cauta pe olx.ro sau tocmai.ro