| VladyXR a întrebat:

Care e treaba cu Anti-Lag la masini?

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Daca nu gresesc, cred ca e vorba de raspunsul pedalei de acceleratie.

| ombladon a răspuns:

Avand in vedere ca sunt o gramada de lipui ncu explicatii pe youtube, nici macar nu incerc sa ti explic...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de care. Vazusem unul care mai exact era un opritor pe acceleratie, care tinea pedala mai jos, ca sa nu mai existe acel joc... O prostie. Lag-ul adevarat e din cauza motorului, daca puteau din fabrica s-o faca sa raspunda instant la acceleratie, o faceau.
Daca vrei raspuns instant, cumpara-ti masina pe benzina si trece-o pe carburatoare.

| KodrutZ a răspuns:

Cel mai frecvent discutam de turbo-lag, care e timpul care dureaza la motoarele turbo intre bagatul piciorului serios in acceleratie si raspunsul turbinei.